Reklama

Wielkie odliczanie

Opublikowano:
Autor:

Wielkie odliczanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Bieszczadzki sztab WOŚP organizuje go z rozmachem. Znamy już program wydarzenia. Przed nami dwa dni sportowo-kulturalnych imprez.

Na sanoczan i osoby przyjezdne czeka wiele atrakcji. W trakcie będą zbierane pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki seniorom. W związku z tym na ulice Sanoka i okolicznych miejscowości wyruszy 70 wolontariuszy. Każdy będzie miał ze sobą specjalną puszkę z logo 25. finału WOŚP, identyfikator ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem, numerem sztabu oraz zbiórki oraz hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR, a także naklejki w kształcie serca z logo WOŚP. – Wolontariusze ze względu na bezpieczeństwo najczęściej kwestują w parach lub małych grupkach i tak też będzie tym razem. Kwestować zaczną w niedzielę rano i będą zbierać pieniądze do godziny 21. Dodatkowo zorganizowaliśmy dla nich szkolenie z policją, podczas którego dowiedzieli się m.in., jak reagować, gdy ktoś będzie próbował siłą im odebrać puszkę. Dla nas przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo kwestujących. Zdecydowana większość z nich to gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, więc osoby młode, za których bezpieczeństwo odpowiadamy – wyjaśniają organizatorzy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Sztab dla wolontariuszy będzie się mieścił w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku i będzie czynny od 14 do 20.

W sobotę,14 stycznia, będą miały miejsce imprezy towarzyszące. Na godzinę 10 do sanockiego basenu organizatorzy zapraszają na aqua aerobic, który poprowadzi Magda Ćwikła. Liczba miejsc jest ograniczona do 20. Warto więc już teraz zapisać się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Po południu na Arenie zmierzą się ze sobą Niedźwiedzie Sanok i Koguty Sanok. Zaraz po hokejowym meczu o godzinie 18.30 czeka na przybyłych WOŚP-owa ślizgawka. A wieczorem o 19 w klubie Jack`s House będzie miał miejsce koncert „Rockowe światełko do nieba”. Zagra formacja Cztery Kilo Obywatela. Na niedzielę przewidziano jeszcze więcej rozrywek. Start ponownie o godzinie 10. Na hali sportowej przy I LO w Sanoku odbędzie się festiwal piłkarski dla dzieci. Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na godzinę 14 do Klubu Górnika, gdzie zostanie zorganizowany bal przebierańców dla najmłodszych. Finał rozpocznie się o godzinie 14 na sanockim rynku. Poprowadzą go Elżbieta Mazur, reporterka Tok FM oraz Artur Rudnicki, były dziennikarz Radio Bieszczady. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrają: „Change For Better” (Zespół Szkół nr 1 w Sanoku), Karolina Gefert, uczestniczka programu „Voice of Poland”, Ahankara z Sanoka, Biegun Zachodni z Rzeszowa, Yellow Horse ze Strzyżowa i Blant z Łańcuta. O godzinie 20 na publiczność będzie czekał pokaz sztucznych ogni „Światełko do nieba”.O 20.45 rozpocznie się główny punkt programu. Na scenie zaprezentują się Maciej Lipina i aktorzy Teatru Śląskiego w projekcie „Skazany na bluesa”, którzy zagrają największe przeboje zespołu „Dżem”. Oprócz występów w programie przewidziano przejażdżki na quadzie, a studenci PWSZ Sanok na dwóch fantomach (dziecięcym i dla dorosłych) będą uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy w specjalnym ratowniczym miasteczku. Będą miały miejsce również licytacje. Uczestnicy finału będą mogli wylicytować m.in. wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosłankę Elżbietę Łukacijewską czy wizytę w Warszawie wraz z możliwością zwiedzenia Sejmu, którą zapewnia poseł Piotr Uruski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE