Reklama

Wiele potrzeb

Opublikowano:
Autor:

Wiele potrzeb - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni w wolnych wnioskach i zapytaniach apelowali głównie o pomoc dla sanockiego szpitala. Pojawiły się również pytania o remont ulicy Traugutta oraz o podgrzewane lustro na ulicy Lwowskiej.

Jako pierwsza zabrała głos Teresa Lisowska, która zgłosiła sprawę oświetlenia na ulicy Topolowej i czterech najstarszych budynków Autosanu przy ulicy Lipińskiego.

- Lampy raz świecą, raz nie - zgłaszała radna i poprosiła o interwencję.

Poruszyła również problem zaniedbanych donic naprzeciwko budynku sądu przy ulicy Kościuszki.

- Brakuje im fachowej ręki ogrodnika i nie wyglądają one ładnie - mówiła. - Wystarczy o nie troszkę zadbać.

Radna Lisowska zaapelowała również do radnych o odstąpienie pewnej kwoty ze swoich diet, aby pomóc sanockiemu szpitalowi. Z kolei przewodniczący Zbigniew Daszyk przypomniał, że pieniądze można wpłacać na konto fundacji działającej przy placówce. O tym, że pieniądze na szpital w ten sposób wpłaca regularnie, poinformował radny Piotr Lewandowski. Radna Wanda Kot dodała, że istnieje również możliwość wpłacenia 1% podatku na szpital.

Maciej Drwięga dopytywał o konferencję dotyczącą małych i średnich miast, która miała miejsce w Przemyślu i o pieniądze, jakie można byłoby pozyskać z tego programu. Jak poinformował burmistrz Tadeusz Pióro, na konferencji był obecny przedstawiciel miasta.

- W tej chwili próbujemy rozeznać się, które inwestycje miejskie mogłyby wziąć w tym udział - mówił. - Konferencja była skierowana głównie do firm prywatnych i ukierunkowana na innowacyjność w różnych branżach przemysłowych. Mamy nadzieję, że sanockie firmy, które również uczestniczyły w spotkaniu, zainteresują się tym tematem.

Wiceburmistrz Stanisław Chęć dodał, że miasto Sanok znajduje się na liście 122 miast, które będą wsparte tymi środkami. Pakiet dla średnich miast wynosi 2,5 mld, a Sanok znajduje się dość wysoko na liście.

Jakub Osika po raz kolejny dopytywał o podgrzewane lustro na ulicy Lwowskiej. Wiceburmistrz Edward Olejko odpowiedział, że ma nadzieję, że takie lustro pojawi się już w następnym zimowym sezonie. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie ono wymagało zasilania, czy korzystało z energii odnawialnej.

 Janusz Baszak podziękował za wiaty przystankowe na ulicy Lwowskiej, które już niedługo mają się tam pojawić i dodał, że doczekał się od burmistrza tylko jednej odpowiedzi na pięć pytań, które zadał na poprzedniej sesji.

- Pozostałe cztery to chyba odpowiedzi nie na moje pytania - skwitował, czym wzbudził niemałe zdziwienie u burmistrza Pióro, który zapewnił, że na wszystkie pytania odpowiedział.

Marian Osękowski zwrócił uwagę na pogarszający się stan ulicy Traugutta podległej starostwu powiatowemu.

- Ulica jest w opłakanym stanie - opisywał. - Ogromne dziury i zapadające się studzienki. Należałoby w jakiś sposób interweniować.

Burmistrz odpowiedział, że interwencja nie odniesie skutku.

- Nie możemy przymusić starostwa do działania - mówił. - Obecnie czekamy na zakończenie przetargów. Już wiadomo, że nie przyniosą one dużych oszczędności.

Włodarz dodał, że jeśli ta inwestycja nie będzie realizowana, środki w budżecie zostaną przesunięte na inne inwestycje drogowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE