Reklama

Wicestarosta odwołany

Opublikowano:
Autor:

Wicestarosta odwołany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji Rady Powiatu ze stanowiska odwołano Wiesława Kuzio, wicestarostę leskiego, który przebywał w tym dniu na urlopie.

Największym zaskoczeniem dla obecnych na sali był wnioskodawca - Andrzej Olesiuk, starosta leski, który nie podał jednoznacznej przyczyny złożonego pisma. W ostatniej chwili został także poinformowany sam zainteresowany, który pomimo wolnego zjawił się na sesji.

Kuzio twierdził, że w ciągu kilku lat współpracy starosta nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń, a panowie jak w dobrym małżeństwie uzupełniali się nawzajem. W ostateczności Kuzio zarzucił byłemu przełożonemu, że sposób, w jaki się o tym dowiedział, był co najmniej „nieelegancki” i nieuczciwy. Dodał także, że przyczyną tej decyzji najprawdopodobniej była jego przynależność polityczna. Swoją wypowiedź podsumował powiedzeniem „trzeba beczkę soli zjeść, żeby kogoś poznać naprawdę”.

Jak twierdził Olesiuk, z wicestarostą nie było odpowiedniej korelacji. Dodał, że w trakcie współpracy stracił zaufanie do współpracownika, a powodów jego decyzji było wiele.

Wniosek został przegłosowany większością głosów. Za opowiedziało się dziewięciu radnych, a przeciw tylko dwóch. Zadziwiający jest fakt, że samorządowcy podeszli do sprawy w obojętny sposób.

Na oficjalnej stronie powiatu leskiego, pod stanowiskiem wicestarosty obecnie zamiast zdjęcia Wiesława Kuzio widnieje informacja o wakacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE