Reklama

Cheerleaderki z Ustrzyk Dolnych Wicemistrzyniami Polski! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cheerleading to prężnie rozwijająca się dyscyplina sportowa na terenie Ustrzyk Dolnych. Młode dziewczyny, dzięki swojemu talentowi zdobywają coraz większą popularność i notują na swoim koncie kolejne tytuły. Ten ostatni – zdobyty kilka dni temu – to udział w Mistrzostwach Polski Cheerleaders Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu i wywalczenie na nim drugiego, zasłużonego miejsca.

Cheerleading to jedna z młodszych dyscyplin sportu, która bardzo szybko się rozwija i zdobywa coraz większą popularność. O jej widowiskowości świadczą zorganizowane, często bardzo trudne do wykonania układy, na które składają się elementy gimnastyki, tańca i akrobacji. Na przestrzeni ostatnich lat, cheerleading zyskał również swoich zwolenników na terenie gminy Ustrzyki Dolne. Inicjatorką, która zapoczątkowała i rozwinęła pasję młodych ludzi do tego sportu, była Katarzyna Ożóg. To pod jej czujnym okiem funkcjonuje Bieszczadzka Akademia Cheerleaders.

Tytuł wicemistrzyń Polski

Akademia bierze udział nie tylko w piknikach, festynach czy innego tego rodzaju wydarzeniach. Dziewczyny swój talent prezentują również podczas różnych konkursów. W ubiegłym tygodniu Maja, Klaudia, Karolina, Julia, Natalia, Zofia, Martyna, Oliwia i Pola, uczennice w przedziale wiekowym od 14 do 17 lat, uczące się na co dzień w ustrzyckiej szkole podstawowej nr 1 oraz liceum ogólnokształcącym udały się do Raszyna na Mistrzostwa Polski Cheerleaders Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu. Tam wystartowały w dywizji POM & DRILL w konkurencji POM Dance Elit mini drużyna, w kategorii wiekowej JUNIOR. Po znakomitym występie zajęły drugie miejsce, zyskując tym samym tytuł wicemistrzyń Polski.

Cheerleading w ustrzyckiej szkole sportowej

Już od nowego roku szkolnego cheerleading sportowy dołączy do oferty edukacyjnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych. Będzie to propozycja dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej do III klasy licealnej. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa przede wszystkim dzięki Katarzynie Ożóg, lokalnemu samorządowi, ale również dyrektorom szkoły. Jak podkreślił Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, Szkoła Mistrzostwa Sportowego będąca jednym z najważniejszych projektów oświatowych, daje realną szansę rozwoju młodym talentom pod skrzydłami profesjonalistów, promuje kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia.

Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy