Reklama

Wejścia na szlaki turystyczne w Bieszczadach pozostają płatne. Wpływy z biletów wstępu finansują działalność ratowniczą GOPR

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marek Jurek

Wejścia na szlaki turystyczne w Bieszczadach pozostają płatne. Wpływy z biletów wstępu finansują działalność ratowniczą GOPR - Zdjęcie główne

foto Marek Jurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sezon turystyczny za nami, jednak Bieszczady to miejsce, które odwiedzane jest chętnie o każdej porze roku, również w zimie. Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że w okresie najzimniejszych miesięcy w roku wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych wymaga zakupu biletu wstępu.

Turyści chcący skorzystać z wyjścia szlakami turystycznymi na bieszczadzkie szczyty muszą pamiętać o zakupie biletu wstępu. Do 2021 roku dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego rezygnowała z pobierania opłat w okresie od połowy listopada do połowy kwietnia, gdy ruch był zdecydowanie mniejszy. Zmiany pojawiły się rok temu. 

Bilet wstępu na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego można zakupić drogą elektroniczną za pośrednictwem operatora płatności internetowych: bdpn.eparki.pl, w kasach parkingów na Przełęczy Wyżniańskiej, w Wołosatem i w Brzegach Górnych oraz w punktach informacyjno-kasowych na Przełęczy Wyżnej i w Mucznem. Ponadto dyrekcja parku przypomina, że opłaty za parkowanie pojazdów oraz bilety wstępu, pobierane są w gotówce zgodnie z obowiązującym cennikiem. 

Od 15 kwietnia 2023 roku powróci sprzedaż biletów wstępu we wszystkich punktach informacyjno-kasowych

- informuje BdPN. 

Dla zwiedzających bezpłatnie udostępnione są trzy toalety typu alpejskiego (Stare Sioło w Wetlinie, Przełęcz Wyżna przy punkcie kasowym, Przełęcz Bukowska) oraz sanitariaty na parkingu w miejscowości Wołosate (sanitariat czynny w godzinach pracy parkingu).

Warto przypomnieć, że wpływy z biletów wstępu na szlaki turystyczne finansują działalność ratowniczą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bieszczadzki Park Narodowy przekazuje na ten cel 15 % przychodu netto z opłat uiszczanych za wstęp. W przeciągu trzech ostatnich lat (2019, 2020 i 2021) na cele ratownictwa górskiego przekazano łącznie ponad 1 330 000,00 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy