Reklama

Wczoraj polski dzisiaj matematyka. Do egzaminów ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 4 przystąpiło 106 uczniów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach uczniowie ósmych klas szkół podstawowych w całej Polsce mierzą się z jednym z najważniejszych wydarzeń w swojej edukacji - egzaminem ósmoklasisty. Właśnie trwający egzamin z matematyki oraz wcześniejsze sprawdziany z języka polskiego i języka obcego nowożytnego stanowią ważny etap na drodze do wybrania szkoły ponadpodstawowej. To właśnie wyniki tych egzaminów, obok świadectwa szkolnego i innych osiągnięć ucznia, mają wpływ na przyjęcie do wybranej placówki. Dzisiaj odwiedziliśmy ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Egzamin z matematyki, który trwa 100 minut i rozpoczął się o godzinie 9:00, jest nie tylko testem wiedzy, ale także próbą umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. To wyzwanie, które wymaga skupienia i precyzji, ale jednocześnie daje uczniom możliwość wykazania się zdobytymi umiejętnościami matematycznymi.

 

Egzamin z języka polskiego odbył się we wtorek, a egzamin z języka obcego nowożytnego odbędzie się w czwartek. To ważne momenty, które sprawdzają umiejętności czytania, rozumienia tekstu i komunikacji w piśmie.

Największą grupę uczniów, aż 97,8 proc., stanowią ci, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. To język, który w dzisiejszym świecie nabiera coraz większego znaczenia i staje się niezbędnym narzędziem komunikacji. Drugim najpopularniejszym wyborem jest język niemiecki, do którego egzamin przystąpi 1,9 proc. uczniów ósmej klasy. Pozostałe języki obce, takie jak francuski, hiszpański, rosyjski i włoski, zostały wybrane przez łącznie 0,3 proc. uczniów.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną ogólnopolsko 3 lipca. Tego samego dnia uczniowie poznają również swoje indywidualne wyniki. Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 6 lipca. Dla wielu uczniów te daty będą decydujące w kontekście dalszej ścieżki edukacyjnej.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jednak jeśli uczeń z różnych przyczyn nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w pierwszym terminie, będzie miał możliwość jego napisania w drugim terminie, który przewidziany jest na dni 12-14 czerwca.

Atmosfera podczas trwania egzaminów w szkołach podstawowych jest niewątpliwie napięta, jednak w przypadku odwiedzonej przez nas szkoły podstawowej nr 4 w Sanoku panowała spokojna atmosfera. Zarówno uczniowie, jak i kadra nauczycielska wykazywali się pewnością siebie i skupieniem. To dobrze świadczy o solidnym przygotowaniu uczniów do egzaminu oraz otrzymywanej przez nich wsparcie ze strony nauczycieli.

W tym roku szkolnym do egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 4 przystąpiło 106 uczniów w tym duża grupa uczniów  z dysfunkcjami. Przy tak dużej ilości  zdających  samo przygotowanie było dla nas poważnym wyzwaniem. Dodam, że  warunkiem ukończenia szkoły podstawowej jest podejście do egzaminu i chociaż nie ma pojęcia „ zdał” lub „nie zdał” , to jest to bardzo ważny egzamin, który  w dużej mierze  decyduje  o  rekrutacji do szkoły średniej, dlatego   warto walczyć o każdy punkt i nie wolno się poddawać. Co do moich uczniów, to jestem pewien, że świetnie sobie poradzą w czasie  tych trzech dni zmagań  egzaminacyjnych , bo przecież  przygotowywali się do niego osiem lat i mają  dużą wiedzę. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom z mojej szkoły, także  tym  z klas młodszych, za trud włożony w  doprowadzenie  i  przygotowanie uczniów  do  egzaminu.  Życzę powodzenia 

- mówi Marek Wojtowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Egzamin ósmoklasisty stanowi istotny etap w życiu młodych osób. To nie tylko sprawdzian zdobytej wiedzy, ale również próba samodzielnego myślenia, logicznego rozumowania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wyniki egzaminu otwierają drzwi do wyższych szkół, ale nie definiują całej przyszłości ucznia. Każdy wynik, bez względu na jego rezultat, stanowi jedynie kolejny kamień milowy w drodze do osobistego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy