Reklama

Ważne wizyty na przejściach granicznych - Komisarze UE oraz premier Mateusz Morawiecki na Podkarpaciu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpackie przejścia graniczne były wczoraj miejscem dwóch ważnych wizyt. Jedna z nich to wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej. Kolejna zaś to spotkanie komisarzy Unii Europejskiej w celu zapoznania się z sytuacją związaną z napływem uchodźców

Premier Mateusz Morawiecki wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles’em Michelem wspólnie wizytowali przejście graniczne Korczowa-Krakowiec. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. Andrzej Popko oraz wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Podczas spotkania Komendant przybliżył delegacji kwestie związane z ochroną granicy państwowej oraz odprawy granicznej. Podczas rozmów poruszono między innymi tematy pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz solidarności krajów UE.

 

Druga wizyta na granicy-polsko ukraińskiej miała miejsce na przejściu granicznym w Medyce. Komisarzy UE Ylvę Johansson (komisarz ds. wewnętrznych) i Janeza Lenarčiča (komisarz ds. zarządzania kryzysowego) powitał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. Andrzej Popko.  Komisarze zapoznali się z infrastrukturą oraz aktualnymi rozwiązaniami usprawniającymi odprawę graniczną. Następnie  spotkali się z przedstawicielami organizacji humanitarnych oraz odwiedzili punkt recepcyjny.  Wizyta miała na celu zapoznanie z bieżącą sytuacją związaną z napływem uchodźców i ocenę zakresu potrzebnej pomocy. W delegacji uczestniczył Bartosz Grodecki (Podsekretarz Stanu MSWiA) oraz Paweł Jabłoński (Podsekretarz Stanu MSZ).

 

W trakcie krótkiego briefingu prasowego komisarze unijni wyrazili duże uznanie dla władz, organizacji humanitarnych oraz dla wszystkich, którzy starają się pomagać.

*Źródło - Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej*

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy