Reklama

Walka o obwodnicę Sanoka

Opublikowano:
Autor:

Walka o obwodnicę Sanoka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poseł Piotr Uruski, członek Sejmowej Komisji Infrastruktury, złożył na ręce ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka pismo w sprawie budowy drugiego etapu obwodnicy Sanoka.

Będzie ona przedłużeniem budowanej obecnie drogi, poprzez połączenie jej końcowego odcinka - ulicy Lipińskiego z ulicą Przemyską. Pomysł wiąże się także z koniecznością budowy mostu na Sanie.

Parlamentarzysta nie kryje zadowolenia z dotychczasowych inwestycji drogowych w naszym regionie.

- Rządy Zjednoczonej Prawicy przyniosły całemu Podkarpaciu dużo dobrych wiadomości - twierdzi - począwszy od międzynarodowego szlaku Via Carpathia, poprzez drogę ekspresową S-19, aż po wszystkie budowy oraz remonty istniejących dróg, mostów i chodników w każdej, nawet najmniejszej gminie naszego regionu.

Poseł Uruski zwraca szczególną uwagę na to, co dzieje się obecnie w Sanoku.

- Najbardziej cieszą mnie postępujące prace przy obwodnicy Sanoka - mówi. - Osobiście podziękowałem ministrowi w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców ziemi sanockiej za podjęcie działań i zabezpieczenie środków na ten niezwykle ważny projekt. Jest to inwestycja, o której mówiło się lata. Snuto wizje, ale bez konkretów. Dopiero obecny rząd, który mam zaszczyt reprezentować, w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023 przeznaczył środki, dzięki którym poprawi się płynność, komfort i bezpieczeństwo przejazdu - zaznacza poseł.

Zgodnie z harmonogramem, zakończenie prac przy tej części obwodnicy Sanoka planowane jest na II kwartał 2019 roku. Poseł Uruski pytany o celowość budowy II etapu obwodnicy podkreśla, że obecnie przejazd w kierunku Przemyśla i dalej Medyki, czyli przejścia granicznego z Ukrainą, odbywa się mocno obciążonymi drogami także wzdłuż osiedli mieszkalnych i licznych przejść dla pieszych, z czego nie są zadowoleni mieszkańcy.

- Nie można się temu dziwić, dlatego wystąpiłem z wnioskiem do ministra o budowę kolejnego etapu obwodnicy, dzięki czemu miejskie ulice ominie cały ruch tranzytowy i zwiększy się bezpieczeństwo na drodze. Liczę na to, że znajdą się środki, które umożliwią realizację tego przedsięwzięcia - kwituje.

Dowiedzieliśmy się, że poseł otrzymał już odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury, wedle której zadanie polegające na budowie kolejnego etapu obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 będzie przedmiotem prac w kolejnej perspektywie finansowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE