Reklama

Wakacje z WOT 22 na Podkarpaciu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wakacje z WOT 22 na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rusza kolejne szkolenie w ramach projektu "Wakacje z WOT". Wakacyjna propozycja szkolenia podstawowego skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów oraz nauczycieli, którzy chcieliby przerwę w nauce wykorzystać na udział w szkoleniu wojskowym.

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej w ramach programu „Wakacje z WOT", przygotowała jeden termin szkolenia podstawowego w okresie letnim. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe rozpocznie się  25 czerwca. Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas wakacji. Istotą tzw. „terytorialnej służby wojskowej”, jest jak najlepsze zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Dotyczy to również uczniów i studentów. Stąd właśnie inicjatywa WOT – wyjścia naprzeciw oczekiwaniom młodych ochotników i dopasowanie terminów szkoleń podstawowych do letniej przerwy w nauce. W czasie roku szkolnego czy akademickiego zrealizowanie planów wojskowych jest trudne, dlatego wakacje stanowią alternatywę dla osób, które myślą o mundurze. Ponadto 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zorganizuje szkolenie wyrównawcze dla ochotników, którzy w przeszłości złożyli przysięgę wojskową.

 

Nabór ochotników już trwa. Osoby zainteresowane szkoleniem w terminie wakacyjnym oraz służbą w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej muszą zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP jak również skontaktować się z mobilnym rekruterem 3. PBOT.  Dla zainteresowanych dostępna jest też infolinia pod numerem telefonu 800-696-077 oraz strona internetowa www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące służby w WOT.

 

Dotychczasowe programy „Wakacje z WOT" i „Ferie z WOT" organizowane w czasie wolnym zawsze cieszyły się na Podkarpaciu dużym zainteresowaniem. Młode osoby: pełnoletni uczniowie i studenci oraz ich nauczyciele mają możliwość rozwijania kompetencji , które zdobywają w szkołach i na uczelniach, a przede wszystkim nowych kwalifikacji przydatnych na rynku pracy.

 

Dla nikogo nie będzie taryfy ulgowej, ochotnicy będą się uczyć posługiwania bronią, łączności, topografii, taktyki, a także zasad zachowania na polu walki i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To intensywne ćwiczenia , wymagające  dobrej kondycji fizycznej , zaangażowania i dużej dyscypliny. Finałem szkolenia podstawowego będzie pętla taktyczna, czyli sprawdzian wiedzy i umiejętności nabytych przez terytorialsów, a potem 10 lipca uroczysta przysięga. 

 

Podkarpaccy terytorialsi po takim szkoleniu zasilą szeregi sześciu batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu. Wszystkie działają pod wspólnym dla całej Brygady hasłem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy