Reklama

„W szpitalu na izbie bomba - to za ten obowiązek szczepień, wybuchnie za pól godziny"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

„W szpitalu na izbie bomba - to za ten obowiązek szczepień, wybuchnie za pól godziny" - Zdjęcie główne

foto redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (14 stycznia) około godz. 23:00 na oddziale SOR leskiego szpitala zadzwonił telefon. Osoba z personelu medycznego została poinformowana, że na terenie szpitala znajduje się bomba i że niedługo wybuchnie.

Personel medyczny natychmiast poinformował dyrektora szpitala, Roberta Płaziaka a ten z kolei dyżurnego policji w Lesku. Patrol policji po przeszukaniu oddziału, nie stwierdził żadnych podejrzanych przedmiotów, które mogłyby sugerować sygnalizowaną bombę. Dyrektor szpitala podjął decyzję o nieewakuowaniu szpitala oraz znajdujących się w nim pacjentów. Swoją decyzję motywował, tym, że dnia poprzedniego tzn. 13 stycznia otrzymał z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzeżenie: 

O godz. 18.45 na SOR Szpitala w Rybniku z nr 517-577-010 wpłynęła spreparowana wiadomość o treści: „W szpitalu na izbie bomba - to za ten obowiązek szczepień, wybuchnie za pól godziny". Z uwagi na fakt, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że podobna groźba mogła zostać skierowana do innych obiektów na terenie całego kraju proszę o potraktowanie oceny wiarygodności jako wiążącej dla tych zdarzeń.

Informuję, że  w ocena wiarygodności jest na poziomie: INFORMACJA O BARDZO NISKIEJ WIARYGODNOŚCI, MAJĄCA CHARAKTER KASKADOWY.

ZALECENIE  KOORDYNATORA CBŚP- NIE EWAKUOWAĆ / POINFORMOWAĆ ADMINISTRATORÓW w/w OBIEKTÓW.

- ostrzegał Dyżurny Krajowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dyrektor szpitala w Lesku stwierdził, że to bardzo szkodliwe działanie. 

Tym razem podjąłem, jak się okazało słuszną decyzję o nieewakuowaniu szpitala, ale co będzie za którymś razem? Przecież takie głupie wybryki doprowadzają do uśpienia czujności i nas dyrektorów placówek medycznych jak i służby. Co będzie jak się następnym razem ,jednak wydarzy najgorsze? Pomimo że było ostrzeżenie, kosztowało to nas wszystkich sporo nerwów. To nic zabawnego. 

Podobne, na szczęście fałszywe alarmy odnotowano w kilku innych szpitalach na Śląsku. Autora alarmu szuka policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy