Reklama

W Szczawnem #jestnaswiecej. Przyjdź na happening przeciwko hejtowi w sieci! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

W Szczawnem #jestnaswiecej. Przyjdź na happening przeciwko hejtowi w sieci! [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielka pomarańczowa sznurówka zawiązana na balustradzie Ośrodka Kultury w Szczawnem to zapowiedź andrzejkowego happeningu, który już 30 listopada odbędzie się pod hasłem #jestnaswiecej.

Zorganizuje go Pracownia Orange, która została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą inicjatywę promującą walkę z hejtem w sieci. Hejterzy w Internecie są bardzo głośni, ale wcale nie jest ich najwięcej.

Do wyzwania rzuconego przez Fundację Orange przystąpiły Pracownie z całej Polski. Ich zadaniem było opracowanie pomysłu na lokalną akcję lub happening zwracający uwagę na walkę z hejtem i z wykorzystaniem symbolu akcji – wielkiej pomarańczowej sznurówki. W efekcie wyróżniono 13 placówek, które przy wsparciu Fundacji Orange zorganizują w swoich miejscowościach zaplanowane wydarzenia. W Szczawnem podczas happeningu powstanie labirynt z wielkiej pomarańczowej sznurówki, który będzie musiał pokonać każdy uczestnik happeningu, wolontariusze rozdadzą ulotki na temat hejtu w sieci, a całe wydarzenie zakończy się pamiątkowym zdjęciem.

- Akcja #jestnaswiecej skierowana jest nie tylko do ofiar przemocy w sieci, ale do wszystkich jej użytkowników. Apelujemy, by nie być obojętnym i reagować na wszelkie przejawy hejtu w sieci i śmiało mu się przeciwstawiać. Dlatego weźmy udział w happeningu i razem powiedzmy głośne i stanowcze „nie” dla hejtu w sieci. Zamanifestujmy, że jest nas więcej pod hasłem ,,Szczawne bez hejtu” i z dumą nośmy pomarańczową sznurówkę. Spotykajmy się 30 listopada o godz.18.00 przed Ośrodkiem Kultury w Szczawnem! – zaprasza Joanna Witkowska, lider Pracowni Orange w Szczawnem.

Przeciwko hejtowi w sieci

 

Pracownie Orange to program społeczny Fundacji Orange, w ramach którego zakładane są multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. Powstało ich aż 100 w całej Polsce, każda wyposażona w sprzęt i regularnie wspierana warsztatami i innymi działaniami edukacyjnymi.

 

– W akcji #jestnaswiecej chcemy pokazać, że Internet może być przyjaznym miejscem dla wszystkich użytkowników – zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dlatego uczymy, jak radzić sobie z hejtem w sieci i jak reagować na to zjawisko, by powstrzymać jego rozprzestrzenianie się – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange. – Zależy nam na integracji lokalnych społeczności, stąd cieszą nas zaangażowanie i kreatywność, z jaką Pracownie przystąpiły do naszego wyzwania. Pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów, które w będziemy wspólne realizować – podsumowuje.Fundacja Orange uczy, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne, w których dba o cyfrowe kompetencje dzieci, młodzieży i nauczycieli. Uczy programowania, podstaw edukacji medialnej, a w 100 małych miejscowościach otworzyła multimedialne Pracownie Orange wyposażone w darmowy internet i sprzęt. Współprowadzi warszawski FabLab powered by Orange. Koordynuje największy program wolontariatu pracowniczego w Polsce. Jest jedyną fundacją korporacyjną wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce. Więcej informacji: ►TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE