Reklama

W sporcie szkolnym Sanok poza konkurencją

Opublikowano:
Autor:

W sporcie szkolnym Sanok poza konkurencją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu lat Sanok nie ma sobie równych we współzawodnictwie sportowym szkół. Tak było i w tym roku. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Kongresowej hotelu „Nowy Dwór” w Świlczy 19 bm., podsumowującej szkolny rok 2020 w sporcie, najgłośniej mówiło się o młodych sportowcach z Sanoka.

Miasto Sanok otrzymało „Puchar Marszałka województwa” w kategorii „najbardziej usportowiona gmina”, w której oceniano wyniki uzyskane w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. O „Puchar marszałka” rywalizowało 154 gminy. Za Sanokiem na 2 miejscu uplasowało się m. Krosno, a na 3. m. Rzeszów.

W klasyfikacji powiatów, wśród 25 uczestniczących w rywalizacji podmiotów, zwyciężył powiat sanocki, wyprzedzając w kolejności powiaty: dębicki i krośnieński.

Najlepszym klubem pionu Szkolny Związek Sportowy województwa podkarpackiego został Uczniowski Klub Sportowy „NIEDŹWIADKI” Sanok! Na podium znalazły się ponadto: Uczniowski Klub Narciarski „LAWORTA” Ustrzyki Dolne i UKS „TEMPO 5” Przemyśl.

Przyglądnijmy się jeszcze rywalizacji sportowej wśród szkół województwa podkarpackiego. Wielki triumf święciła, po raz drugi zresztą, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku. O dominacji sanockich szkół świadczy ponadto fakt, że inna sanocka szkoła – Szkoła Podstawowa nr 4 – uplasowała się na III miejscu. Sanockie szkoły przedzieliła Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. O randze tych sukcesów najlepiej świadczy fakt, że w rywalizacji uczestniczyło 566 szkół realizujących program Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, a w nich ponad 36 tysięcy młodych sportowców.

Z sukcesu sanockiej sportowej młodzieży bardzo cieszy się burmistrz Tomasz Matuszewski, wielki sympatyk sportu.

Jestem dumny z dotychczasowych osiągnięć młodych sportowców. Podziękowania kieruję do opiekunów, trenerów, instruktorów i nauczycieli, którzy wiele czasu i wysiłku wkładają, aby rozbudzić w nich miłość do sportu, a następnie przygotować ich do rywalizacji.

– powiedział.

Podzielamy radość zwycięzców, nauczycieli, uczniowskich klubów sportowych, rodziców, dyrektorów szkół, które odniosły tak wspaniałe sukcesy. Ta radość jest tym większa, że sanocka młodzież od lat nie spuszcza z tonu, utrzymując wysoką formę. Niech te igrzyska trwają jak najdłużej!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE