Reklama

W ośrodku zdrowia w Bukowsku powstanie poradnia ginekologiczna

Opublikowano:
Autor:

W ośrodku zdrowia w Bukowsku powstanie poradnia ginekologiczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zlikwidowany oddział w sanockim szpitalu i zamykane poradnie ginekologiczne w małych miejscowościach napawają mieszkanki powiatu sanockiego dużym niepokojem. Jednak w jednej z gmin sytuacja wkrótce ulegnie poprawie. W ośrodku zdrowia w Bukowsku powstanie poradnia ginekologiczna.

Utworzenie poradni to zasługa starań Piotra Błażejowskiego, wójta gminy, do którego o pomoc zwróciły się mieszkanki gminy wraz z radną Marią Kowalczyk. Jak zaznacza włodarz, znalezienie lekarza ginekologa było trudnym zadaniem. Udało się dzięki uporowi.

- Poradnię ginekologiczną zdecydował się otworzyć doktor Marek Węklar - mówi wójt. - Pokazałem panu doktorowi nasz ośrodek zdrowia. W pomieszczeniach, gdzie będzie funkcjonować poradnia, znajduje się część wyposażenia, które zakupiliśmy wcześniej. W tej chwili wspólnie chcemy sfinalizować umowę najmu. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić na początku listopada.

Umowa, którą zaakceptowali radni, będzie na czas nieokreślony z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Trudno jeszcze powiedzieć, od kiedy mieszkanki gminy będą mogły zapisywać się na pierwsze wizyty.

Wdzięczna wójtowi za pomoc w znalezieniu lekarza ginekologa jest Maria Kowalczyk, radna z Nagórzan.
- Nie czarujmy się, lekarze nie chcą otwierać poradni na wioskach - mówi. - Tym bardziej jestem wdzięczna, że pan wójt znalazł lekarza, który podjął się otworzyć poradnię ginekologiczną w naszej gminie.

Zbawienne efekty starań dostrzega również Marek Bańkowski, radny z Pobiedna.
- Chwała za to, że ktoś zdecydował się tutaj przyjść, bo sytuacja była nieciekawa dla mieszkanek - mówi.

Wójt Błażejowski zaznacza, że nowy lekarz jest zainteresowany rozszerzeniem działalności.
- Doktor Węklar chciałby poszerzyć swoją działalność o możliwość badań diagnostycznych dzięki USG. Do tego potrzebujemy jednak radiologa, którego usilnie szukamy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE