Reklama

"W nowej kuchni taki trik, że potrawy robisz w mig"

Opublikowano:
Autor:

"W nowej kuchni taki trik, że potrawy robisz w mig" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Bądźmy Razem działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku pozyskało pieniądze na modernizację kuchni.

Stowarzyszenie Bądźmy Razem działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku pozyskało pieniądze na modernizację kuchni.

Fundusze udało się zdobyć w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Inicjatywa o nazwie "W nowej kuchni taki trik, że potrawy robisz w mig!" uwzględniła wymianę mebli kuchennych, zakup sprzętu AGD oraz wózka kelnerskiego. Wszystkie prace związane z remontem, tj.: demontowanie starych mebli, montaż nowych, odnawianie pomieszczenia zaplecza kuchennego były realizowane przez pracowników szkoły w ramach wolontariatu.

Wkład pracy własnej obejmował również działania członków stowarzyszenia, którzy koordynowali projekty związane z zakupami, księgowością, pozyskiwaniem darczyńców, np. firmy Ciarko, która ufundowała pochłaniacz wraz z zamontowaniem do pracowni kuchennej.

Realizacja inicjatywy w ramach projektu zobowiązywała również do zorganizowania warsztatów integracyjnych z wykorzystaniem nowego pomieszczenia i sprzętów.

- Wraz z sześcioma wychowankami Warsztatów Terapii Zajęciowej "Świetlik" z Sanoka zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy wspólne pieczenie ciasteczek na zbliżającą się zabawę andrzejkową - mówi Magdalena Pielech, zastępca prezesa Stowarzyszenia. 

- Nasi wychowankowie z rozwałkowanego ciasta wykrawali foremkami różne kształty ciasteczek, wypiekali i przestudzone dekorowali kolorowym lukrem. Spotkanie przy pracy było bardzo udane, a zawdzięczamy to nie tylko ogromnej chęci działania wszystkich uczestników, ale też niekłamanej radości wspólnego spotkania, odwiedzenia murów byłej szkoły, porozmawiania z dawnymi kolegami i nauczycielami. Wspomnieniom i śmiechom nie było końca, serdecznych powitań też trudno było policzyć. Teraz pozostaje nam czekać na zaplanowaną zabawę i przygotowany poczęstunek oraz mile spędzenie czasu na wróżbach i dyskotekowej zabawie - podsumowuje Magdalena Pielech. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE