Reklama

Dwa brutalne rozboje na terenie Zagórza. Sprawcy już w rękach policji!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Dwa brutalne rozboje na terenie Zagórza. Sprawcy już w rękach policji! - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z soboty na niedzielę (11/12 marca) doszło do dwóch brutalnych rozbojów na terenie miejscowości Zagórz. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy wydziału kryminalnego sanockiej komendy policji oraz funkcjonariuszy posterunku policji w Zagórzu sprawców udało się namierzyć i zatrzymać w kilka godzin po zdarzeniach. Prokuratura Rejonowa w Sanoku wystosowała wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanych.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku w oparciu o zgromadzony przez wydział kryminalny sanockiej policji oraz posterunku policji w Zagórzu materiałów w trybie art 308 tj. w trybie niecierpiącym zwłoki wszczęła śledztwo przeciwko dwóm osobom podejrzanym, którym przedstawiono zarzuty z art 280 § 1 KK tj. zarzut rozboju przy czym zarzuty dotyczące rozboju były dwa odnośnie każdej z tych osób i osabami pokrzywdzonymi są również dwie osoby, czyli były dwa zdarzenia jednej nocy z 11 na 12 marca. Dodatkowo zarzut narażenia tych osób pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo co najmniej doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czyli z art 160 § 1 KK ze względu na odniesione obrażenia ciała wynikiem tego zdarzenia, czyli wynikiem używania siły fizycznej w ocenie prokuratury ich obrażenia są kwalifikowane jako naruszające czynności narządów ich ciała na okres powyżej dni siedmiu. Nadto z art 157 § 1 KK bowiem obrażenia osób pokrzywdzonych są kwalifikowane jako naruszające czynności narządów ich ciała na okres powyżej dni siedmiu

- informuje nas prokurator rejonowy Izabela Jurkowska-Hanus. 

W dniu dzisiejszym prokuratura po przedstawieniu zarzutów i dokonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi podejrzanymi skierowała do sądu rejonowego w Sanoku wniosek o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. W oparciu o przesłankę w szczególności, ale nie jedyną z art 258 § 2, a mianowicie w ocenie prokuratury grożącą tym podejrzanym surową karę. Prokuratura czeka na decyzję sądu. Najpierw odbędzie się posiedzenie, na którym sąd zdecyduje czy podziela argumentację prokuratury. Zarówno napastnicy, jak i poszkodowani są mieszkańcami powiatu sanockiego. Miejmy nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy