Reklama

W gminie Zarszyn powstaje żłobek. Nabór już wkrótce

Opublikowano:
Autor:

W gminie Zarszyn powstaje żłobek. Nabór już wkrótce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Nowosielcach powstaje żłobek dla dzieci. Otwarcie planowane jest na początku przyszłego roku.

Miejsce w nowej placówce znajdzie 26 dzieci z terenu gminy Zarszyn i ościennych miejscowości. Prace nad budynkiem, który przechodzi gruntowny remont, rozpoczęły się we wrześniu i zakończą prawdopodobnie końcem bieżącego roku. Zaraz po adaptacji odbędzie się nabór podopiecznych.

Obecnie trwają zaawansowane prace budowlane. Zostały postawione ściany działowe, wymieniona więźba dachowa, stolarka drzwiowa i okienna, została zrobiona instalacja oraz elewacja i odwodnienie budynku, a także nastąpiła zmiana funkcji budynku pod nowy żłobek. W placówce znajdzie się m.in. sala zabaw, szatnie, wózkarnia, suszarnia, kuchnia i winda osobowo-towarowa.

Dzieci będą podzielone na dwie grupy wiekowe: od roku do trzech lat oraz od trzech lat do sześciu. Na razie nie wiadomo, ile osób zostanie zatrudnionych, ale ogłoszono już konkurs na dyrektora placówki. Żłobek będzie otwarty od godzin porannych do godziny 16 lub 17. Maluchy będą też miały zapewnione wyżywienie.

Koszt remontu to ponad milion złotych. Na roboty budowlane przeznaczono 980 tys. zł, zaś na wyposażenie (m.in. na krzesełka, stoliczki, bujaki, leżaki, materace i zabawki) blisko 100 tys. zł. Gmina otrzymała z budżetu wojewody dofinansowanie na inwestycję w kwocie 520 tys. zł w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch +".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE