Reklama

W gminie Ustrzyki Dolne rozbudowana zostanie sieć sanitarna i wodociągowa. Są na to pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdj. ilustracyjne

W gminie Ustrzyki Dolne rozbudowana zostanie sieć sanitarna i wodociągowa. Są na to pieniądze - Zdjęcie główne

foto Zdj. ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Ustrzyki Dolne podjęła pierwsze działa w kierunku poprawy dostępu do kanalizacji i wodociągów. „To będzie nowy etap dla naszych mieszkańców” – mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. Na ten cel gmina ma do wykorzystania ponad 3,5 miliona złotych.

Pozyskane dofinansowanie, gmina Ustrzyki Dolne przeznaczy na sfinansowanie dokumentacji na budowę ujęcia wody wraz z siecią wodociągową w Krościenku, której koszt będzie wynosił 120 tysięcy złotych oraz dokumentację na budowę sieci wodociągowej przy ulicy Strwiążyk w Ustrzykach Dolnych za 123 tysięcy złotych.

Dodatkowo za 80 tysięcy złotych powstanie dokumentacja na budowę kanalizacji sanitarnej od ulicy Przemysłowej w Ustrzykach Dolnych do budynku szkoły podstawowej w Ustjanowej Górnej, a także dokumentacja na budowę kanalizacji sanitarnej przy ulicy Jasień za 120 tysięcy złotych. Ponadto gmina z tej puli pieniędzy przygotuje dokumentację na rozbudowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej przy ulicy Gombrowicza, której koszt to 45 tysięcy złotych.

Pozostałą kwotę, czyli około 3,22 miliona złotych wydamy na budowę tej kanalizacji lub wodociągu, której projekt będzie gotowy jako pierwszy. Środki z tego rozdania będą jedną z największych kwot przeznaczonych za jednym razem na rozbudowę i budowę kanalizacji sanitarnej, wodociągów i usprawnienie zaopatrzenia w wodę w naszej gminie

– informuje Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

W 2019 roku zrealizowano zadanie polegające na wykonaniu nowego ujęcia wody podziemnej w Krościenku oraz dwa odcinki kanalizacji sanitarnej w Ustrzykach Dolnych przy ulicy Działkowej i Gombrowicza. 2020 rok stał pod znakiem budowy ponad 2,5-kilometrowej sieci wodociągowej w Łobozewie Dolnym, której koszt wyniósł 907 428,24 złotych. W minionym roku przeprowadzono również remont odcinka kanalizacji przy ulicy Bieszczadzkiej.

W tym roku kolejna miejscowość dołączy do sieci kanalizacyjnej. Prawie 4,5-kilometra kanalizacji zbiorczej powstaje w Równi. Łączny koszt tego działania wynosi również prawie 4 miliony złotych. Inwestycja umożliwi podłączenie się 37 nieruchomości.

Dostęp do wody pitnej, kanalizacji sanitarnej i utworzenie systemowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej jest nieprzerwanie ważnym zadaniem w naszej gminie 

– dodaje burmistrz.

/UM Ustrzyki Dolne/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy