Reklama

W domu pomocy społecznej odbyła się debata na temat bezpieczeństwa seniorów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W domu pomocy społecznej odbyła się debata na temat bezpieczeństwa seniorów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W budynku Centrum Usług Senioralnych w Sanoku odbyła się powiatowa debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Sanoku przy współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Światło Nadziei”. Spotkanie miało na celu zdiagnozowanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa seniorów.

Debacie przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku nadkom. Tomasz Balawajder oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei” Piotr Kobiałka. W spotkaniu udział wzięli przede wszystkim przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oraz zainteresowane osoby prywatne.

 

Podczas debaty, policjantka realizująca zdania z zakresu profilaktyki społecznej st. asp. Izabela Rowińska, wyjaśniła sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych oraz przekazała, jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się pokrzywdzonym czynem zabronionym.  Funkcjonariuszka przedstawiła założenia i funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślała, że użyteczność mapy zagrożeń polega przede wszystkim na możliwości bezpośredniego przekazania policjantom, za pośrednictwem aplikacji internetowej, aktualnych sygnałów o zagrożeniach występujących w najbliższej okolicy. Omówiła funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym, takich jak: aplikacja Moja Komenda, dzięki której łatwo i sprawnie można wyszukać i połączyć się z właściwym dzielnicowym.

 

Ważnym elementem debaty była dyskusja moderowana przez kom. Monikę Hędrzak, podczas której policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Przedstawiciele władz samorządowych oraz seniorzy zgłaszali również swoje propozycje, oczekiwania i potrzeby, które zostały ujęte w formie wniosków. Poruszane kwestie oraz zgłaszane uwagi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez sanocką Policję. Ich realizacja zostanie przedstawiona za kilka miesięcy podczas debaty ewaluacyjnej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy