Reklama

W Bieszczady na Jubileusz ROZSYPAŃCA!

Opublikowano:
Autor:

W Bieszczady na Jubileusz ROZSYPAŃCA! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapraszamy wszystkich na niezwykły festiwal w Bieszczadach - "Rozsypaniec", który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie! Zaplanowano mnóstwo atrakcji. Zobaczcie co was czeka!

Marta Gryczon o Fundacji Artystycznej „Rozsypaniec”


Kiedy po „Bieszczadzkich Aniołach” zaczynaliśmy przygodę z Rozsypańcem, nie przepuszczaliśmy, że te 10 lat festiwalu upłynie tak szybko. Przydarzały się nam po drodze radosne i smutne historie, ale cieszyliśmy się na każde sierpniowe spotkania pod rozgwieżdżonym niebem ze sprawdzoną i wierną bieszczadzką publicznością. Niektórzy wracali po latach, inni byli wierni od pierwszego festiwalu. 
Dziesiąta edycja to już prawie „dojrzały” jubileusz. Spotykamy się wszyscy w dniach 8-11 sierpnia 2019 w gościnnych progach Karczmy „Skup Runa Leśnego” w Dołżycy oraz Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. W cerkwi w Łopience, w niedzielę odprawiona zostanie msza w intencji uczestników festiwalu.

 

Spotkania twórców i rękodzielników

pełne warsztatów i opowieści o swojej pasji tworzenia. Pojawią się stoiska z wyrobami ceramicznymi, szklanymi, odzieżą ręcznie malowaną, biżuterią karpacką, rzeźbą. Nie zabraknie także produktów kuchni regionalnej. 

 

Spotkania autorskie

to doskonała okazja do poznania mistrzów słowa pisanego, rozmowy, dyskusje  W tym roku powspominamy z  Adamem Ziemianinem i jego gośćmi. Nasz przyjaciel Włodek Guliński opowie o łączności ze światem za pomocą okolicznościowej rozsypańcowej stacji krótkofalarskiej.
Bernadeta Szczypta  poprowadzi rozmowy z cyklu „…a kobiety są z Podkarpacia”. Będzie to spotkanie drugie i na pewno nie ostatnie.

 

Spotkania z muzyką

Na festiwalu zagrają w tym roku artyści, którzy w Bieszczady przyjeżdżają, z sentymentem wracają, ale będą też tacy, którzy przyjadą po raz pierwszy:  Sviatyj,  Piotr Rogala, Werchowyna, Chudoba, U Studni, Wyspy Dobrej Nadziei, Ryczące 20. Nie zabraknie także Kuby Blokesza, który koncerty poprowadzi i na pewno coś zaśpiewa.
Spotkania nie tylko z muzyką

8 sierpnia 2019
Dołżyca - koncert: Robert Mazurkiewicz / Przemek Bielawa

9 sierpnia 2019
Dołżyca - koncert: Wyspy Dobrej Nadziei, Ryczące20, Chudoba

10 sierpnia 2019
Dołżyca - koncert: Werchowyna, Sviatyj, U Studni

ROZSYPANIEC  zaprasza szczególnie rodziny z dziećmi. Dla tych najmłodszych i starszych przygotujemy strefę działań artystycznych. Strefa „ROZczytaj to” to przygotowane miejsce z książkami, bajkami i innymi przyjemnymi opowieściami. 
Jak na jubileuszową edycję przystało nie zabraknie wystawy koszulek i plakatów z dotychczasowych dziewięciu rozsypańcowych festiwali.

Dla chcących spędzić z nami te sierpniowe dni i noce mamy także ognisko i dobrą pogodę.

 

Rozsypaniec wraz z Fundacją DKMS organizuje w dniach 9-10 sierpnia Dzień Dawcy Szpiku, aby w ten sposób przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.  


 

 

Szczegóły na stronie internetowej www.fundacjarozsypaniec.org

Dofinansowano ze środków: Województwa Podkarpackiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE