Reklama

W Bieszczadach lato otwiera się książką

Opublikowano:
Autor:

W Bieszczadach lato otwiera się książką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Książka to dobry sposób na znakomitą zabawę i poznanie świata - ten wspólny cel przyświecał wszystkim, którzy gościli na Bieszczadzkim Lecie z Książką.

To już dwunasta edycja imprezy promującej czytelnictwo i kulturę literacką na Podkarpaciu. Impreza promująca również inicjatywy lokalnych wydawców odbyła się 15 czerwca na ulicach Leska, w Bieszczadzkim Domu Kultury i leskiej powiatowej bibliotece, emitowane było wydanie niezwykłej książki pt. "Polska. Eseje o stuleciu" wydawnictwa BOSZ.

Na Bieszczadzkim Lecie nie zabrakło znakomitych gości ze świata kultury i miłośników czytania. Podczas gdy w leskim domu kultury Wojciech Widłak, autor serii książek dla dzieci o Panu Kuleczce, czarował i przenosił w świat fantazji najmłodszą publiczność, na leskim Małym Rynku można było zakupić książki. Przy okazji spotkać przechadzających się po starym zakamarkach Leska Lucynę Kirwil, psycholożkę wraz z małżonkiem profesorem Jerzym Bralczykiem, niekwestionowanym autorytetem z dziedziny polskiego językoznawstwa. Obok nich stare Lisko penetrowali znani dziennikarze telewizyjni Jerzy Kisielewski oraz Michał Ogórek.

Tuż po spotkaniu z czarodziejem Wojciechem Widłakiem, zgodnie z planem, trochę starsza publiczność miała okazję posłuchać profesorów: Jerzego Bralczyka i Michała Kleibera, polskiego mechanika i informatyka oraz Bogdana Szymanika, dyrektora wydawnictwa BOSZ, który prezentował wspomnianą książkę "Polska. Eseje o stuleciu".

Cały artykuł w aktualnym numerze Korso Gazeta Sanocka. Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z prof. Jerzym Bralczykiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE