Reklama

W Besku powstanie dom dla seniorów

Opublikowano:
Autor:

W Besku powstanie dom dla seniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Besku w dawnej oficynie dworskiej powstaje Dzienny Dom "Senior+". Koszt remontu zabytkowego budynku to blisko milion złotych.

Oficyna dworska w dawnym parku dworskim w Besku trafiła do rejestru zabytków w 1986 roku. Do niedawna jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Teraz budynek przechodzi gruntowny remont, bowiem w styczniu 2019 roku ma w nim powstać Dzienny Dom "Senior+". Beski samorząd podaje, że utworzenie placówki jest odpowiedzią na potrzeby najstarszych mieszkańców miejscowości.

W gminie seniorów jest coraz więcej. W listopadzie 2017 roku odsetek osób w wieku poprodukcyjnym wyniósł 14,86%. W 2035 roku ich liczba wzrośnie do 21,6%. Powstający dom ma za zadanie integrację starszych z lokalnymi społecznościami oraz zaspokojenie ich potrzeb wynikających z wieku i stanu zdrowia. Placówka będzie dysponować ofertą prozdrowotną, kulturalną, edukacyjną, opiekuńczą i rekreacyjną.

Koszty remontu i wyposażenia wyniosą blisko milion złotych, z czego 300 tys. zł stanowi dofinansowanie z rządowego Programu "Senior+".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE