Reklama

W Baligrodzie obchodzono Dzień Strażaka z wielkim rozmachem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Baligród

W Baligrodzie obchodzono Dzień Strażaka z wielkim rozmachem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
20
zdjęć

Dzień Strażaka w OSP Baligród | foto OSP Baligród

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości W sobotę, 6 maja 2023 r., mieszkańcy Baligrodu świętowali Dzień Strażaka. Uroczystości związane z tym świętem zorganizowane zostały przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Baligrodzie.

Udział w uroczystościach wzięli nie tylko druhowie z OSP i MDP, ale również przedstawiciele władz gminy - wójt Robert Stępień i sekretarz Jerzy Habowski oraz sołtys Baligrodu - Pan Zygmunt Szybowski. Cała impreza rozpoczęła się od uczestnictwa w mszy świętej w kościele parafialnym, po której uczestnicy przeszli pod pomnik ofiar zbrodni UPA, by oddać hołd strażakom, którzy zginęli w trudach swojej służby. Następnie, na Cmentarzu Wojennym w Baligrodzie złożono kwiaty i modlitwy za zmarłych.

Po uroczystościach religijnych, druhowie MDP przeszli pod remizę, gdzie miało miejsce ślubowanie i pasowanie na nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. To bardzo ważny moment w życiu każdego strażaka, który zobowiązuje do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Podczas uroczystości, Prezes OSP wręczył specjalności dla członków drużyny, którzy przez wiele miesięcy uczyli się pożarnictwa i zdobywali wiedzę z tej dziedziny. Zdobyta wiedza była poddawana egzaminom przez Radę MDP, co pozwoliło na wyłonienie najlepszych strażaków. Wyróżniono ich zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz drużyny.

Oprócz pasowania, podczas uroczystości wręczono też tytuł Członka Honorowego. Został nim dh Edward Pelc, który od wielu lat pełni służbę w szeregach OSP Baligród i działa na rzecz lokalnej społeczności. To wielkie wyróżnienie dla członka jednostki i potwierdzenie, że jego praca została doceniona i jest cennym wkładem w rozwój ochrony przeciwpożarowej w regionie.

Podsumowując, Dzień Strażaka w Baligrodzie był bardzo udanym wydarzeniem, które pokazało siłę i determinację lokalnej społeczności w trosce o swoje bezpieczeństwo. To zaszczyt i przywilej móc być częścią tej wspaniałej tradycji, jaką stanowi strażackie braterstwo. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli poczuć ducha jedności i wzajemnej pomocy, który jest tak charakterystyczny dla strażaków na całym świecie.

Nie da się przecenić roli, jaką pełnią strażacy w naszym społeczeństwie. To oni na co dzień ryzykują swoje zdrowie i życie, aby chronić nas przed zagrożeniami, takimi jak pożary, powodzie czy wypadki drogowe. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby doceniać ich ciężką pracę i okazywać im szacunek i wdzięczność.

Dzięki obchodom Dnia Strażaka w Baligrodzie mieliśmy okazję pokazać, że strażacy są dla nas niezwykle ważni. To zawsze powinno być na pierwszym planie, a nie dopiero wtedy, gdy nastąpi jakaś tragedia. Niech ta uroczystość przypomni nam, że warto szanować tych, którzy chronią nasze bezpieczeństwo każdego dnia.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy