Reklama

UWAGA! Woda w Bieszczadach niezdatna do picia!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UWAGA! Woda w Bieszczadach niezdatna do picia! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ustrzykach Dolnych odnośnie stanu wody z wodociągu Żłobek.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego

w Ustrzykach Dolnych, informuje odbiorców wody z wodociągu Żłobek, zaopatrującego mieszkańców miejscowości Żłobek w powiecie bieszczadzkim, że woda nie nadaje

się do spożycia przez ludzi.

 

W pobranych próbkach wody dnia 24.08.2021 r. w ramach bieżącej kontroli jakości wody w punkcie monitoringowym w Żłobku stwierdzono, iż w zakresie parametrów mikrobiologicznych (Escherichia coli) badana próbka nie odpowiada warunkom określonym

w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2017, poz. 2294).

 

W związku z powyższym informuje się odbiorców wody aby w przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego niezwłocznie zgłosili się do swojego lekarza rodzinnego.

 

Woda z sieci wodociągowej może być wykorzystywana do celów sanitarnych.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych na bieżąco prowadzi monitoring jakości wody i o zmianie sytuacji poinformuje odrębnym komunikatem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy