Reklama

UWAGA: Składnik wywołujący nowotwory u szczurów w popularnym leku na cukrzycę!

Opublikowano:
Autor:

UWAGA: Składnik wywołujący nowotwory u szczurów w popularnym leku na cukrzycę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zażywana przez niemal dwa mln Polaków chorych na cukrzycę metformina może mieć w swoim składzie silnie trujący związek chemiczny między innymi podawany szczurom w celu wywołania u nich chorób nowotworowych jak podaje gazeta prawna.

Informację potwierdziliśmy w dwóch niezależnych od siebie źródłach. Sprawa jest rozwojowa. W środę rano eksperci Europejskiej Agencji Leków będą rozmawiali z przedstawicielami wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Również na środę rano w polskim Ministerstwie Zdrowia zaplanowano posiedzenie sztabu kryzysowego. Pojawić mają się krajowi konsultanci w danych dziedzinach medycyny, eksperci Narodowego Instytutu Leków, Głównego Inspektora Farmaceutycznego i Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

- Podchodzimy do sprawy bardzo poważnie. Dziś po południu dowiedzieliśmy się o zagrożeniu. Już jutro najlepsi fachowcy w Polsce rozważą, co robić dalej - informuje nas źródło z Ministerstwa Zdrowia. U jednego z krajowych konsultantów potwierdziliśmy, że został w trybie "bardzo nagłym" wezwany do Warszawy - czytamy na gazetaprawna.pl

O leku

- Metformina to bardzo popularny lek podawany przy cukrzycy typu II i przyjmowany przez ogromną grupę pacjentów. Od wielu lat mówi się o tej substancji jako cudownym leku przedłużającym życie, odmładzającym, zapewniającym długowieczność – a więc nie tylko leczącym cukrzycę - wskazuje prof. Zbigniew Fijałek z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dyrektor Narodowego Instytutu Leków w latach 2005–2015.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE