Reklama

Uwaga na motocyklistów! Patrz w lusterka!

Opublikowano: czw, 4 kwi 2019 09:30
Autor:

 Uwaga na motocyklistów! Patrz w lusterka! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z początkiem długo wyczekiwanej wiosny na naszych drogach możemy spotkać coraz więcej motocyklistów. Pamiętajmy w zderzeniu z samochodem, mają oni niewielkie szanse na to, żeby wyjść z wypadku bez szwanku. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze.

Na drogach naszego regionu już widać tych najbardziej zniecierpliwionych motocyklistów, którzy odkurzyli po zimie swoje jednoślady i wyjechali nimi na ulice. Jednak pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga odpowiedzialności. Motocyklista w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście bez szwanku. Już samo uderzenie lusterkiem samochodu, może skończyć się tragicznie - ciężkimi obrażeniami, kalectwem, a nawet utratą życia.

Kierujący motocyklami należą do grupy tzw. "niechronionych użytkowników dróg" - tzn., że poza ubraniem, czy kaskiem, przed zderzeniem nic ich nie ochrania. Inaczej jest w przypadku kierujących autem, których chronią pasy, poduszki powietrzne, czy karoseria samochodu.Podkarpaccy policjanci apelują do kierujących pojazdami, aby zachowali szczególną ostrożność wobec osób poruszających się jednośladami. Natomiast do motocyklistów - o rozwagę.

Pamiętajmy, że do największych tragedii z udziałem kierujących motocyklami dochodzi wówczas, gdy nad rozsądkiem bierze górę brawura i zbyt szybka jazda. Myśl, że „jestem nieśmiertelny, a droga należy tylko do mnie”, nie prowadzi do niczego dobrego. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie to, żeby jak najszybciej dojechać do celu.

 

KMP Przemyśl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE