Reklama

UWAGA! Możliwe utrudnienia po przekroczeniu granicy polsko-słowackiej

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Możliwe utrudnienia po przekroczeniu granicy polsko-słowackiej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strona słowacka poinformowała, że od dzisiaj (15 lutego) br. Policja Graniczna Słowacji będzie prowadzić wobec osób przyjeżdżających z Polski wzmożone kontrole pod kątem realizacji obowiązku przestrzegania kwarantanny.

Zamknięte zostaną również szlaki komunikacyjne na granicy polsko-słowackiej:  Palota-Radoszyce, Nižná Polianka-Ożenna, Kurov-Muszynka, Čirč-Leluchów, Lesnica-Szczawnica, Lysá nad Dunajcom-Niedzica, Tatranská Javorina-Łysa Polana, Suchá Hora-Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novoť -Ujsoły.


Czytaj także:  Sprawcy włamań i kradzieży szukani przez policję z Podkarpacia!

Strona słowacka poinformowała, że pozostałe szlaki komunikacyjne mogą także, w określonych godzinach, zostać wyłączone z ruchu. Powyższe działania związane są z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Aktualnie granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w:

-  Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy), 

-  Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy). Nadal nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.

-  Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton).

 Nadal zamknięte jest przejście graniczne w Krościenku. Na granicy z Ukrainą, wciąż obowiązują ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.

Osoby, które poświadczą swój stan zdrowia negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, zwolnione są z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy osoby.  Badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu uzyskania wyniku testu. Przedstawiony podczas kontroli wynik testu musi być wystawiony w języku polskim lub angielskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy