Reklama

UWAGA klienci Banku BFG w Sanoku! Będzie strajk pracowników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy pamiętamy datę 17 stycznia 2020 roku, kiedy to zdziwieni klienci ówczesnego banku PBS robiąc zakupy, nie mogli zapłacić za nie kartą. Niektórzy dowiedzieli się, że jest coś nie tak, gdy chcieli podjąć gotówkę z bankomatów. Zawrzało, rozdzwoniły się telefony.

W dniu 15 stycznia 2020 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) wydał decyzję o rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS) z siedzibą w Sanoku. Ze względu na złą sytuację kapitałową PBS 17 stycznia 2020 r. Fundusz przejął nad nim kontrolę oraz wyznaczył administratora. 

Strajk w Banku Nowym BFG S.A. zostaje podjęty, ponieważ negocjacje w ramach sporu zbiorowego OPZZ Konfederacji Pracy nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Pomimo prób sprawnego prowadzenia negocjacji z pracodawcą, spotykamy się z obstrukcją tego procesu. W takim przypadku, gdy brak jest realnego partnera do rozmów, sięgamy do gwarantowanego konstytucyjnie, prawa do strajku.

Szanowni Państwo!

Strajk, który zostaliśmy zmuszeni przeprowadzić w dniu 20.07.2021 r. w godzinach 13.00 – 15.00 nie jest wymierzony przeciwko Wam - Klientom Banku. Zrobiliśmy wszystko, aby go uniknąć, jednak pracodawca postawił na konfrontację i grę na czas. My walczymy o byt naszych rodzin i godną zapłatę za odpowiedzialną pracę w niepewnych warunkach o przyszłość w związku z wydarzeniami w ostatnim czasie – restrukturyzacja banku.

Licząc na wyrozumiałość, przepraszamy za utrudnienia w spowodowane strajkiem. 

Zarząd Organizacji Zakładowej

Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego

Konfederacja Pracy w Banku Nowym BFG S.A.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy