Reklama

USTRZYKI DOLNE. Zespół Zarządzania Kryzysowego w sprawie SARS-CoV-2!

Opublikowano:
Autor:

USTRZYKI DOLNE. Zespół Zarządzania Kryzysowego w sprawie SARS-CoV-2! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zwołał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zostały wydane rekomendacje dla jednostek działających na terenie Gminy Ustrzyki Dolne.

Wczoraj (11.03) o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyło się drugie spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2. Burmistrz odebrał od przedstawicieli zaproszonych jednostek raporty o stanie ich funkcjonowania i przygotowaniu w przypadku ewentualnego pojawiania się koronawirusa w naszej gminie.

W odpowiedzi na poranną konferencję premiera Mateusza Morawieckiego w Gminie Ustrzyki Dolne zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe od poniedziałku 16 marca 2020 roku. Do końca bieżącego tygodnia szkoły będę otwarte, pełniąc funkcje opiekuńczą nad swoimi wychowankami. Od jutra nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. Odwołane zostają również wszelkie wydarzenia kulturalne, w tym:

  • Piłkarski piątek. Prezentacja drużyny MKS Arłamów Ustrzyki Dolne (13 marca),
  • Konferencja Pszczelarska (21 marca). 

- Mając na uwadze dynamikę rozprzestrzeniania się koronowirusa, stoję na stanowisku żeby takie imprezy odwołać – mówi Powiatowy Inspektor PSSE Wiktor Fidor - Dynamika jest tak duża, że nie powinniśmy organizować takich spotkań.

Burmistrz razem z członkami Zespołu wydali rekomendacje dla jednostek oraz mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne, które obowiązują do 29 marca 2020 roku. - Na bieżąco będziemy monitorować sytuację jaka panuje w Gminie Ustrzyki Dolne w związku z koronawirusem – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – Jednak mając na uwadze zmieniającą się z dnia na dzień sytuację musimy pozostać cały czas w gotowości. Będziemy informować o wszelkich ewentualnych zmianach sytuacji.

 

Wnioski i rekomendacje Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego:

1) Należy ograniczyć przebywanie interesantów w budynku Urzędu Miejskiego. W tym celu rozwieszone zostaną informacje do mieszkańców z prośbą o ograniczenie załatwiania spraw w Urzędzie tylko do niezbędnych i niemożliwych do załatwienia drogą elektroniczną (e-mail) i telefoniczną.

2) Należy powiadomić sołtysów o konieczności informowania mieszkańców sołectw będących w grupie ryzyka (osoby starsze, schorowane), że ich udział w organizowanych zebraniach sołeckich będzie tylko i wyłącznie na ich odpowiedzialność.

3) Burmistrz Ustrzyk Dolnych rekomenduje:

• zamknięcie Żłobka Miejskiego (do dnia 25 marca 2020 r.);
• odwołanie imprez, zawodów sportowych i seansów filmowych w kinie „Orzeł”
(do dnia 29 marca 2020 r.);
• odwołanie zajęć w Domu Senior + (do odwołania);
• odwołanie zajęć w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów. Akademia Bieszczadzkiego Seniora (do odwołania);
• odwołanie zajęć Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (do odwołania);
• zaniechanie publicznych zgromadzeń i przebywanie w miejscach publicznych
o większej ilości uczestników, w tym w obiektach kultu religijnego, zwłaszcza grup podwyższonego ryzyka (osoby starsze, schorowane).

Wszyscy przedstawiciele służb zadeklarowali pomoc w razie zaistnienia zdarzeń mających znamiona kryzysu.

Powyższe rekomendacje obowiązują do 29 marca 2020 roku - mogą zostać uaktualnione wraz ze zmieniającą się sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na terenie Gminy Ustrzyki Dolne.

 

Źródło: portal gminy Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE