Reklama

USTRZYKI DOLNE. Zakupił telefon przez internet, otrzymał... ziemniaka

Opublikowano:
Autor:

USTRZYKI DOLNE. Zakupił telefon przez internet, otrzymał... ziemniaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakupy przez Internet nie zawsze kończą się otrzymaniem zamówionego towaru. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne. Mężczyzna został oszukany na aukcji internetowej. Kupił na portalu aukcyjnym telefon komórkowy o wartości 1250 złotych. W paczce, zamiast zamówionego towaru, był ziemniak.

W ubiegłym tygodniu, do komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna zawiadomił, że na aukcji internetowej zamówił telefon komórkowy. W poniedziałek otrzymał przesyłkę pobraniową, za którą zapłacił 1250 złotych.

W paczce zamiast telefonu znajdował się ziemniak i pudełko po herbacie ziołowej. Pokrzywdzony wrócił na pocztę, aby wstrzymać przelew, a następnie o wszystkim zawiadomił Policję. Dzięki temu, nieuczciwy sprzedawca, nie otrzymał pieniędzy za ziemniaka. 

Zakupy internetowe to powszechny już dzisiaj sposób robienia zakupów. Wiele osób korzysta z tego wygodnego sposobu. Zachęceni atrakcyjnymi cenami, często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, narażając się na oszustwo. Podczas robienia internetowych zakupów, bardzo istotny jest wybór sprzedającego oraz warunków sprzedaży. Pomocne może być także uzyskanie informacji od innych internautów, którzy dokonywali zakupów u wybranego sprzedawcy. Aby uniknąć osób podszywających się pod sprzedających, należy unikać zakupów poza aukcją. Transakcje najbezpieczniej realizować za pobraniem pocztowym, po sprawdzeniu zawartości przesyłki w obecności listonosza lub kuriera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE