Reklama

Ustrzyki Dolne: Stypendia Burmistrza wręczone!

Opublikowano:
Autor:

Ustrzyki Dolne: Stypendia Burmistrza wręczone! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dumą napawa nas wszystkich, ale chyba w szczególności rodziców, że mamy tak zdolną i ambitną młodzież – mówi Zastępca Burmistrza Michał Wnuk. 3 lipca 2020 r. po raz kolejny zostały wręczone stypendia Burmistrza Ustrzyk Dolnych. Nagrodę dostało 15 uczniów z ustrzyckich szkół.

Stypendia Burmistrza przyznawane są najbardziej utalentowanym uczniom z Gminy Ustrzyki Dolne. Zdolna i ambitna młodzież, która reprezentuje Miasto i Gminę Ustrzyki Dolne otrzymuje nieprzerwanie od 2015 r. specjalną nagrodę pieniężną. Jej celem jest pomoc uczniom z naszej gminy w rozwijaniu swoich pasji i talentów, a także stworzenie możliwości do pogłębiania wiedzy. To również podziękowanie za ich pracę i reprezentowanie Ustrzyk Dolnych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

- To wyjątkowa nagroda, dzięki której możecie się rozwijać. Niech będzie ona początkiem Waszego kształcenia. Jedźcie w świat, uczcie się, rozwijajcie, a potem wracajcie do Ustrzyk, bo potrzebujemy takich młodych, ambitnych i zdolnych osób jak Wy w naszej gminie - mówi Przewodniczący Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych Arkadiusz Lupa. W 2020 r.

 

Stypendia Burmistrza otrzymali:


• Eliza Skiba - uczennica o szerokich zainteresowaniach tak humanistycznych jak i ścisłych, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Podkarpackie Baltie 2019”, laureatka konkursu historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.


• Marcin Maksymilian Bihun - systematycznie uczestniczy w konkursach przedmiotowych szczególnie z nauk ścisłych, finalista Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Podkarpackie Baltie 2019”, I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej OLIMPUS.


• Józef Oleksij Burshtyk - uczeń zainteresowany robotyką i programowaniem: III miejsce w grupie MASTER w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu, pracował w drużynie która uzyskała najwyższy wynik w kategorii dokumentacja robota - Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019.


• Patryk Szostak - uczeń zainteresowany robotyką i programowaniem, I miejsce w grupie MASTER w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu, najwyższy wynik w kategorii dokumentacja robota - Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019


• Gabriela Bochenek - uczennica o szerokich zainteresowaniach: naukami przyrodniczymi, ścisłymi, językami obcymi, pisze własne teksty zdobywając nagrody w konkursach literackich – Laureatka III miejsca w kategorii wiersz w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.


• Daniel Kozdrowski - uczeń o zainteresowaniach naukami ścisłymi, III miejsce w XXXIV Konkursie Matematycznym im.prof. J. Marszała, finalista XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Leji.


• Kacper Ciołek - uczeń zainteresowany robotyką i programowaniem, IX miejsce w grupie SKILLED w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu.


• Piotr Krech – uczeń pracując w drużynie uzyskał najwyższy wynik w kategorii dokumentacja robota - Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019.


• Patryk Paszkowski - uczeń zainteresowany robotyką i programowaniem, III miejsce w grupie SKILLED w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu.


• Miłosz Kocik – uczeń uzyskał najwyższy wynik w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019, laureat konkursów z języka angielskiego „Memory Master”.


• Radosław Piotrowicz – uczeń pracując w drużynie uzyskał najwyższy wynik w kategorii dokumentacja robota - Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019, pracując indywidualnie zaprojektował i zbudował robota w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019.


 Przemysław Maślak - laureat konkursów z języka angielskiego OLIMPUS, pracując w drużynie uzyskał najwyższy wynik w kategorii dokumentacja robota - Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG ROBOT 2019.


 Marceli Grzejszczyk - laureat konkursów z języka angielskiego OLIMPUS.


• Szymon Piątkowski - laureat konkursów z języka angielskiego „Memory Master”, OLIMPUS.


 Szymon Kopacz - II miejsce w województwie w XI Konkursie Plastycznym „Bezpieczni w ruchu drogowym”, laureat konkursów z języka angielskiego „ALBUS”.

 

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE