Reklama

USTRZYKI DOLNE: Ruszył nabór na semestr zimowy Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Opublikowano:
Autor:

USTRZYKI DOLNE: Ruszył nabór na semestr zimowy Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Ustrzykach Dolnych. Zapisy online na semestr zimowy 2019-2020 wystartowały 25 września.

Na zajęcia w Ustrzykach Dolnych mogą się rejestrować wyłącznie dzieci w wieku 7-12 lat, będący  uczniami szkół w Gminie Ustrzyki Dolne oraz uczniowie szkół w Gminie Olszanica. Wykłady odbywają się w jedną sobotę miesiąca, w Ustrzyckim Domu Kultury. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, Partnerem strategicznym jest Gmina Ustrzyki Dolne, a Partnerem Gmina Olszanica. Od początku organizację zajęć w ustrzyckiej filii DUT wspiera Szkoła Podstawowa Nr 1 w  Ustrzykach Dolnych.

Rodzice mogą zapisywać dzieci rejestrując je online, poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 25 września od godz. 10.00 do 2 października 2019 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja).

Semestr zimowy to pięć spotkań od października do lutego, jedno w miesiącu, zawszę w sobotę.  Wykłady, w których uczestniczy biorą udział trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci DUT poznają świat kolorowych roztworów na zajęciach z chemii,  dowiedzą się po co nam mitologia i gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa,  Hydrę, Cerbera i inne potwory czy też wyruszą w naukową podróż z Alicją do Krainy Czarów. Poza tym spotkają się z pilotem i dowiedzą się czy samolot potrzebuje silnika do latania, a także czy i jak możemy zaprogramować myślenie człowieka.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są skierowane są do dzieci uczęszczających do szkół w gminie oraz do dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod nr tel. 17 888 60 03.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE