Reklama

USTRZYKI DOLNE: Policja sprawdzała pustostany. Akcja z myślą o bezdomnych

Opublikowano: śr, 6 lis 2019 10:06
Autor:

USTRZYKI DOLNE: Policja sprawdzała pustostany. Akcja z myślą o bezdomnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzielnicowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili działania pod nazwą „Bezdomni”.

Sprawdzali pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni. Policjanci będą sprawdzać też wszystkie sygnały od mieszkańców, aby zapewnić schronienie i pomoc osobom potrzebującym.

Policjanci kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni. Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki. 

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie.

W związku z tym policja prosi o zwracanie uwagi na takie osoby. Pamiętajmy o tym, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 987, 112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE