Reklama

USTRZYKI DOLNE. Nowy sztandar dla Koła Pszczelarzy

Opublikowano:
Autor:

USTRZYKI DOLNE. Nowy sztandar dla Koła Pszczelarzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wartość jaką niesie pszczelarstwo jest nieoceniona. Pszczoły dają nam nie tylko słodki miód, ale przede wszystkim zapylają rośliny, które dają nam pożywienie. Troska o te ważne dla życia ludzkiego owady, pomaga zapobiec głodowi, a także ma wiele innych korzyści. Kilka lat temu obserwowaliśmy zmniejszającą się populację pszczół na świecie, dlatego tak ważne jest pielęgnowanie i kultywowanie zawodu pszczelarza.

- Sztandar to szczególny znak rozpoznawczy każdego koła pszczelarskiego – mówi Przewodniczący Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru dla Koła Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych Burmistrz Bartosz Romowicz – takie działania nie tylko jednoczą kolejne pokolenia pszczelarzy, ale również zobowiązują do szacunku dla wytężonej pszczelarzy.

 

Koło Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych jest częścią Polskiego Związku Pszczelarskiego. Przyczynia się do rozwoju pszczelarstwa, ochrony środowiska naturalnego oraz popularyzowania polskiego miodu. Jego działalność stanowi niezastąpiony element w przyrodzie. Dzięki działaniom ustrzyckich pszczelarzy możemy cieszyć się zarówno dobrym urodzajem roślin, jak również różnego rodzaju produktami pszczelimi, które służą nie tylko mieszkańcom, ale również wspierają turystykę.

 

- Chcemy uhonorować pracę naszych pszczelarzy mówi Burmistrz Bartosz Romowicz – to ważne aby małymi gestami robić wielkie rzeczy. Dziś my wszyscy możemy stać się fundatorami Sztandaru Koła Pszczelarzy, aby pokazać opiekunom pszczół jedność z nimi, jutro oni, poprzez swoją codzienną pracę zapewnią nam miód, który nie tylko osłodzi nasze herbaty i ciasta, ale również przyciągnie turystów, szukając natur i naturalnych produktów.

 

Wpłat można dokonywać do 30 września 2020 roku na następujący numer konta: 32 8621 0007 2001 0012 3347 0034, z dopiskiem: „Sztandar dla Koła Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych”. Uroczyste nadanie Sztandaru nastąpi w grudniu 2020 roku przy okazji obchodów dnia Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy.

Każdy kto dokona dobrowolnej darowizny stanie się fundatorem Sztandaru. Będzie to gest okazania wdzięczności bartnikom za trud włożony w ich służbę. Wszystkie wpłaty honorowane są wpisem do Księgi Fundatorów!

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE