Reklama

USTRZYKI DOLNE. Laptopy do nauki zdalnej dla uczniów

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Ustrzyki Dolne pozyskała dofinansowanie w wysokości 70 000 zł na zakup 26 laptopów wraz z oprogramowaniem i akcesoriami. Sprzęt trafił do 8 szkół. Dzięki temu ustrzyccy uczniowie będą mieli łatwiejszy dostęp do nauki w domach w czasie trwania epidemii koronawirusa.

- Szkoły do tej pory w swoim zakresie starały się zapewnić dzieciom potrzebne komputery do pracy zdalnej – mówi zastępca burmistrza Ustrzyk Dolnych Michał Wnuk – Wiadomo, że nie stać ich, żeby wyposażyć wszystkich uczniów w sprzęt, stąd właśnie pomoc gminy. Mimo że potrzeby są o wiele większe, staramy się pomóc na tyle na ile możemy.

Środki zostały pozyskane przez gminę w ramach zadania: Zakup sprzętu komputerowego w projektcie „Zdalna szkoła – gmina Ustrzyki Dolne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest on odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii koronawirusa SARS CoV-2.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast uczyć się w szkolnych ławkach, muszą podejmować samodzielną pracę w domach, kontaktując się z nauczycielami za pomocą nowych technologii. Nie wszyscy jednak mają to szczęście i mogą korzystać z komputerów i szybkiego Internetu – Chcemy ułatwić wszystkim uczniom naukę – mówi burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – mamy nadzieję, że dzięki temu będą mieli równe szanse.

Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących osób. Przede wszystkim skorzystają uczniowie, którzy nie posiadają w domu komputera. W drugiej kolejności laptopy trafią do wielodzietnych rodzin, w których dzieci do tej pory musiały dzielić się sprzętem, aby móc spełnić obowiązek szkolny. Dyrektorzy zostali zobligowani do podzielenia urządzeń między najbardziej potrzebujących.

Wniosek na ten cel uzyskał pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. Obecnie trwa procedura podpisania umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które jest operatorem programu.

Projekt finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w latach 2014-2020 Osi Priorytetowej nr 1 ”Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”; projekt grantowy pn. zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE