Reklama

Urząd Miasta i Gminy Lesko po raz trzeci laureatem Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 19:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta i Gminy Lesko po raz trzeci poddał się ocenie ekspertów i w dniu 23 kwietnia br. otrzymał ogólnopolski znak jakości „Przyjazny Urząd”, przyznawany przez kapitułę złożoną z ekspertów i praktyków administracji publicznej, specjalizujących się naukowo lub zawodowo w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością.

W skład kapituły weszli badacze pracujący na czołowych polskich uniwersytetach, m.in. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Byli wśród nich eksperci od zarządzania, prawnicy i politolodzy.

Jury doceniło m.in. nasze działania w czasie pandemii, wprowadzenie programu Mobilny Urząd oraz spotkań on-line z mieszkańcami. Za ciekawy i godny zauważenia uznało też internetowy system konsultacji społecznych, prowadzenie otwartej Kancelarii Burmistrza oraz udogodnienia obsługi – bezpłatne Wi-Fi, kącik zabaw dla dzieci. 

Tym samym znaleźliśmy się w gronie jednostek szeroko rozumianego sektora publicznego (m.in.: urzędy miast, starostwa powiatowe, urzędy wojewódzkie, urzędy pracy, urzędy skarbowe, izby celne) cechujących się wysoką jakością obsługi klienta, profesjonalizmem, nowoczesnym podejściem do zarządzania, uczciwością i rzetelnością w działaniu oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy.

Oprócz naszej Gminy wyróżnienie otrzymały dwie jednostki z województwa podkarpackiego, tj. Urząd Gminy Miejsce Piastowe oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Serdecznie gratulujemy.

Na arenie ogólnopolskiej laureatami zostały m.in. Urząd Miasta Krakowa, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Urząd Lotnictwa Cywilnego, a także Urząd Miasta Chorzów.

Nadzwyczajne wyróżnienie „Diament Przywództwa” otrzymał też Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, który w trakcie wręczania nagrody podkreślał szczególny wkład pracy i zaangażowanie pracowników Urzędu Gminy Lesko oraz jednostek organizacyjnych w podnoszenie jakości świadczonych usług dla petentów. 

Zaszczyt był tym większy, iż znalazł On się wśród takich osobowości, jak: prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Krakowa, prof. Gertruda Uścińska - Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy Elżbieta Rybarczyk - Burmistrz Wielenia.

Organizatorem konkursu jest Quality Institute, a miejscem wręczenia był Pałac Radziwiłłów w Krakowie-Balicach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy