Reklama

Uroczyste otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego budynku ośrodka zdrowia w Besku

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja była niezbędna ze względu na coraz trudniejsze warunki lokalowe i zwiększającą się liczbę osób korzystających z usług placówki. W jednej poczekalni spotykali się bowiem pacjenci zdrowi i chorzy, a niewielkie i wąskie pomieszczenie było jednocześnie traktem przejściowym do poradni specjalistycznych, gabinetu stomatologicznego oraz pomieszczeń biurowych. Brakowało sali z przeznaczeniem na punkt szczepień, punkt badania EKG oraz gabinet zabiegowy.

Ogłoszenie w 2020 roku stanu epidemii pokazało, że rozbudowa ośrodka zdrowia w Besku jest koniecznością, dlatego też Rada Gminy Besko podjęła decyzję o sfinansowaniu inwestycji ze środków własnych. Było to duże wyzwanie, gdyż koszt rozbudowy oszacowano na blisko 2,5 mln zł.

 

– Na szczęście pojawiła się szansa pozyskania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z której gmina Besko skorzystała, otrzymując 1,5 mln zł. Zakres prac obejmował m.in. prace ziemne, dobudowę nowego skrzydła, rozbudowę istniejącego budynku, wymianę pokrycia dachu, ocieplenie i zrobienie nowej elewacji, po zmianę ciągów komunikacyjnych, wyposażenie gabinetów, zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Inwestycja podniosła komfort pracy, zlikwidowała dotychczasowe bariery architektoniczne, stworzyła funkcjonalne rozwiązania umożliwiające jednoczesne przyjęcia pacjentów zdrowych i chorych, bez podziałów czasowych oraz ograniczeń.

– mówi Katarzyna Mermer, kierownik SPZPOZ w Besku.

Budynek po modernizacji zyskał 354 m² powierzchni użytkowej, dwa niezależne wejścia, sześć gabinetów lekarskich, dwa gabinety zabiegowe, w tym jeden wyłącznie do badań i szczepień dzieci zdrowych, dwie poczekalnie i dwie toalety. W nowej części ośrodka są też cztery pomieszczenia techniczne, w tym jedno do magazynowania odpadów medycznych, składziki porządkowe, kotłownia, serwerownia. Budowa dodatkowych gabinetów lekarskich umożliwi w przyszłości tworzenia nowych poradni specjalistycznych.

 

Rozbudowa ośrodka zdrowia w Besku trwała niecałe dwa lata.

 

– Dzisiaj jest dla nas bardzo ważna chwila, moment, na który wszyscy długo czekaliśmy, bo możemy się w końcu spotkać w komfortowych warunkach. Mam nadzieję, że ośrodek w Besku będzie służyć pacjentom przez wiele lat, tym bardziej że jest to ponoć najprężniej działająca i świadcząca najszersze usługi placówka w powiecie sanockim, co oczywiście bardzo nas cieszy.

– podsumował Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy