Reklama

Uroczyste otwarcie Oddziału Chemioterapii Dziennej Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 lutego w Światowym Dniu Chorego nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Oddziału Chemioterapii Dziennej Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie.

Dla Sanitasu bardzo ważne jest, aby pacjenci onkologiczni mogli podejmować leczenie w godnych i przyjaznych warunkach. Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do tego przedsięwzięcia. Naszą rolą było stworzenie przytulnej atmosfery, która ma umilić pacjentom przyjmowanie chemioterapii. 

Chcieliśmy, aby pacjentki mogły poczuć się prawie jak u siebie w domowym salonie. W otoczeniu obrazów, kolorowych kwiatów, ciepłego światła. Pomimo tematyki leczenia mogą się tutaj zrelaksować, poczytać książkę z biblioteczki, posłuchać muzyki, czy obejrzeć telewizor. Kameralne sale sprzyjają wymianie doświadczeń oraz zadawania pytać tych najbardziej intymnych, które nierzadko boimy się zadać lekarzowi. Cieszymy się, że Dyrekcja Szpitala wspiera i dostrzega wartość wizualnej strony podczas leczenia pacjentów.

-mówi Anna Nowakowska – Sanitas

 

Dzięki znacząco zwiększonej liczbie stanowisk do chemioterapii dziennej pacjentki mogą szybciej otrzymać chemię oraz szybciej wyjść do domu po zakończeniu kuracji. 

Mimo trwającej epidemii, nasi pacjenci nie chowają się w domach, lecz przyjeżdżają na leczenie. Natomiast cywilizacja zmusiła nas o tego, aby tych pacjentów w większej ilości przyjmować. Liczba pacjentów onkologicznych zwiększyła się  ok. 30% i niestety będzie rosła. 

W ubiegłym roku na chemioterapię dzienną przyjęliśmy ok. 8 tyś pacjentów. Prognozujemy że w tym roku liczna pacjentów może dojść do 12 tys. lub więcej. Wynika to ze wzrostu zachorowań w całej Polsce oraz rozpoznania z późnym stadium, nad czym ubolewamy. W Europie zajmujemy jedno z ostatnich miejsc jeśli chodzi o rozpoznania nowotworów dobrze rokujących.

- dodaje dr Jolanta Sawicka – Koordynator Dziennego Oddziału Chemioterapii i Hematologii w Brzozowie 

 

Wciąż brakuje Personelu Medycznego, dlatego że wymiana pokoleniowa nie następuje tak jakbyśmy tego chcieli a z drugiej strony również z powodu covida, zdarzeń losowych oraz chorób. Kadry jest po prostu za mało w stosunku do potrzeb.

Wyjściem z sytuacji takich, żeby pacjenci byli zaopatrzeni, i aby opieka była na dobrym poziomie, jest to, żeby część pacjentów takich, którzy nie wymagają hospitalizacji koniecznej,  byli zaopatrywani w trybie chemioterapii jednodniowej. Jest to takie rozwiązanie, gdzie jesteśmy w stanie takimi samymi siłami, na tej samej bazie łóżkowej zaopatrzyć chemioterapią, leczeniem wspomagającym, większą liczbę pacjentów. Także szukamy tutaj rozwiązań, które będą niekoniecznie lepsze dla szpitala, ale lepsze dla pacjenta.

- podsumowuje lek. Tomasz Kondraciuk – Dyrektor Szpitala Specjalistyczengo, Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy