Reklama

Uroczysta przysięga Terytorialsów na sanockim Rynku [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 października br. żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość była finałem szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki”.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 16 października 2022 r. o godzinie 8:00 w Sanoku złożyli przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedzieli ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi podkarpackiej brygady i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

 

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Niech żołnierze, którzy złożyli dzisiaj przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski.

*

Misją 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności województwa podkarpackiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Bądź lepszą wersją siebie i zasil szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zgłoś się do Wojskowego Centrum Rekrutacji lub skorzystaj z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl  Trwa nabór na kolejne szkolenie rozpoczynające się 19 listopada br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy