Reklama

Uroczysta akademia z okazji Święta Seniora i Wolontariusza w Sanoku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Centrum Usług Senioralnych w Sanoku odbyły się uroczyste obchody Święta Seniora i Wolontariusza.

– Nasza akademia ma niezwykły wydźwięk, łączy bowiem w sobie dwa wydarzenia – Światowy Dzień Seniora, który obchodzimy 14 listopada oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z jednej strony to wdzięczność seniorom za ich wkład włożony w propagowanie podstaw wolontariackich, a z drugiej, promocja samej idei wolontariatu, która przejawia się w działaniach młodych wolontariuszy, głównie uczniów naszych sanockich szkół.

– tymi słowami powitała gości Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. 

Prezes Czesława Kurasz kilkakrotnie podkreślała, że wolontariat jest międzypokoleniowym działaniem, daje szansę wzajemnego wzbogacenia się, wymiany doświadczeń, integruje różne środowiska i pokolenia.

 

– Wolontariat umożliwia wychowanie przez spotkanie z drugim człowiekiem, to piękna lekcja człowieczeństwa i wrażliwości. Wolontariat jest alternatywą na troski dnia codziennego, a przez to staje się źródłem aktywności w wielu dziedzinach życia, które rozświetlają trudy naszej życiowej drogi

– zaznaczyła prezes Kurasz.

 

Obchody Dnia Wolontariusza były dobrą okazją do przyznania dwóch tytułów Honorowego Wolontariusza 2022 roku. Zaszczytne wyróżnienie otrzymał Piotr Kobiałka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei” w Sanoku oraz prowadzący akademię - Wojciech Pajestka.

 

- Dyrektor Kobiałka dał się poznać jako człowiek mający otwarte serce dla osób starszych, potrzebujących wsparcia słowem i czynem, jego kreatywność i zaangażowanie są wzorem do naśladowania. Z kolei Wojciech Pajestka od kilku lat współpracuje i wspiera działalność Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku w różnych działalnościach  charytatywnych, w każdej trudnej sprawie można liczyć na Jego pomoc i nieocenione wsparcie

– argumentowała Pani Czesława.

Akademia była też okazją do wręczenia bonu w postaci jednodniowej wycieczki integracyjnej w Bieszczady nauczycielom i osobom zaangażowanym w działalność sanockich kół wolontariatu.

Ogłoszono też wyniki konkursu literackiego poświęconego wolontariatowi. Na podium znalazły się trzy uczennice z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku, które w nagrodę pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Klaudia Dobosz, drugie – Natalia Jatczyszyn, a trzecie – Kamila Orłowska.

Z kolei wyróżnienia otrzymały:

  • Wiktoria Kosturska,
  • Wiktoria Radwańska,
  • Kamila Woźniak,
  • Wiktoria Rusin,
  • Gabriela Adamkiewicz,
  • Anna Bodnar,
  • Martyna Łaski.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. 

Drugą część akademii wypełniły występy artystyczne uczniów i absolwentów sanockich szkół oraz wolontariuszki Grażyny Chytły z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku.

Po uroczystości goście mogli nabyć piękne ozdoby i stroiki świąteczne przygotowane przez uczestników zajęć z Centrum Usług Senioralnych Caritas w Sanoku oraz skorzystać z pysznego poczęstunku, przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku, a finansowo wspartego przez Powiat Sanocki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy