Reklama

Unieważniony przetarg

Opublikowano:
Autor:

Unieważniony przetarg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanocki magistrat unieważnił przetarg na budowę dworca multimodalnego. Powód wysokość proponowanych cen.

Jak poinformował burmistrz Tadeusz Pióro, Urząd Miasta Sanoka anulował pierwszy przetarg, gdyż przeznaczona w budżecie na tę inwestycję kwota okazała się niższa niż najniższa z ofert, jakie potencjalni wykonawcy złożyli do przetargu.

- Jako samorząd, gospodarujący publicznymi pieniędzmi, chcemy mieć pewność, że zaproponowane ceny nie odbiegają od średniego poziomu cen rynkowych na tego typu usługi - mówił włodarz. - Jesteśmy przekonani, że oferenci przystępujący do kolejnego przetargu złożą przemyślane oferty i będziemy mogli rozstrzygnąć procedurę z korzyścią zarówno dla wybranego przedsiębiorcy, jak i mieszkańców miasta oraz podróżnych odwiedzających Sanok.

Termin wykonania inwestycji przewidziano na 30 października 2018 r. Jednocześnie magistrat ogłosił przetarg na zakup przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej 11 autobusów niskoemisyjnych, w tym ośmiu gazowych i trzy na olej napędowy.

Dworzec będzie usytuowany w miejscu aktualnie istniejącego. Burmistrz zaznaczył, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła na ten cel przy remoncie ulicy Lipińskiego 4,5 mln zł.

- Nowy dworzec multimodalny rozwiąże problemy komunikacyjne wszystkich przewoźników na terenie miasta - mówił burmistrz. - Zapomnijmy o poprzedniej lokalizacji, gdzie sama droga śródmiejska miała kosztować 11 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE