Reklama

UNESCO - prestiż czy problemy?

Opublikowano:
Autor:

UNESCO - prestiż czy problemy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 grudnia ubiegłego roku upłynął termin konsultacji społecznych pomysłu wpisania fragmentów bukowych lasów pierwotnych, zlokalizowanych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jednym z głównych oponentów wobec pomysłu jest gmina Lutowiska, choć również wśród jej włodarzy zadania są podzielone. Na posiedzeniu komisji ochrony środowiska, turystyki i zabytków odbyła się debata, podczas której strony przekonywały do swoich racji. W spotkaniu, poza radnymi, wzięli udział Krzysztof Mróz, wójt gminy Lutowiska oraz przedstawiciele Bieszczadzkiego Parku Narodowego: Leopold Bekier, dyrektor i Stanisław Kucharzyk, specjalista ds. leśnictwa.

Wątpliwości radnych gminy Lutowiska dotyczą głównie możliwych obostrzeń w korzystaniu z terenów objętych wpisem na listę UNESCO, również do celów turystycznych.

- Co my z tego będziemy mieli? - pytał radny Mirosław Piela.

W odpowiedzi przedstawiciele BdPN podkreślali prestiż związany z tą decyzją i wynikający z niego możliwy napływ zagranicznych turystów, tak jak to miało miejsce na Słowacji i na Ukrainie. Decyzję o wpisie popiera wójt gminy Lutowiska, radni powiatu bieszczadzkiego i leskiego, gmina Czarna oraz większość osób głosujących w formie elektronicznych ankiet w okresie trwania konsultacji społecznych.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE