Reklama

Umowa na przewozy autobusowe podpisana

Opublikowano:
Autor:

Umowa na przewozy autobusowe podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 26 sierpnia 2019r w Rzeszowie, w siedzibie Wojewody Podkarpackiego, odbyło się uroczyste podpisanie umów w sprawie udzielenia dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej przyznanych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W imieniu Powiatu Sanockiego podpis pod umową złożyli Starosta Stanisław Chęć oraz Wicestarosta Janusz Cecuła przy kontrasygnacie Skarbnika Pani Edyty Szałankiewicz. Podkarpacki Urząd Wojewódzki reprezentowała Pani Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart .

Dofinansowanie otrzymano na linie komunikacyjne na trasie Sanok – Liszna przez Sanok oraz Sanok – Odrzechowa przez Pastwiska. O te linie apelowały władze gmin oraz ich mieszkańcy, którzy mieli problemy z dojazdem do szkoły, lekarza, do urzędów, banków, czy do instytucji kultury.

Dotacja z Urzędu Wojewódzkiego na ten cel, tylko na okres od 2 września br. do końca grudnia wyniesie 36.786,00 zł. Powiat Sanocki z własnego budżetu przeznaczy 12.139,00 zł.

Jak zapewnił Pan Minister Rafał Weber, kolejne wnioski do tego programu będzie można składać do 15 września br. Powiat Sanocki planuje także aplikować o te środki na kolejne linie komunikacyjne min. do Lalina, o co apelowali radni Powiatu Sanockiego podczas nadzwyczajnej sesji w dniu 26 sierpnia br.

Powiat Sanocki planuje dalsze działania zmierzające do podpisania stosownych umów na cały 2020 rok.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE