Reklama

Ujawniono 70 kg krajanki tytoniowej i prawie 1500 paczek papierosów [FOTO]

Opublikowano: pt, 2 paź 2020 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 1 października funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania na terenie Rzeszowa i Jarosławia, w których trakcie ujawniono 70 kg krajanki tytoniowej i prawie 1500 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Do pierwszego ujawnienia doszło na terenie Jarosławia. Funkcjonariusze z Straży Granicznej z Lubaczowa podczas prowadzonych czynności zabezpieczyli nielegalne papierosy o szacunkowej wartości 20 tys. złotych.

 


 

Towar ukryty był w dwóch zaparkowanych samochodach. W pojeździe użytkowanym przez 62-letniego obywatela RP funkcjonariusze, zabezpieczyli 645 paczek papierosów bez znaków akcyzy marki „Compliment” oraz 500 paczek papierosów mentolowych, których wprowadzanie do obrotu jest objęte zakazem od 20 maja 2020 roku. Drugi pojazd, należał do 21-letniego obywatela Ukrainy.

 

W środku znajdowało się 300 paczek papierosów marki „Compliment” bez znaków akcyzy. Wobec mężczyzn wszczęto postępowanie przygotowawcze, a na poczet przyszłej kary zabezpieczono gotówkę w kwocie 3 tys. złotych. Dodatkowo cudzoziemcowi została wydana decyzja o zobowiązaniu do powrotu na teren Ukrainy.

 

Tego samego dnia w centrum Rzeszowa strażnicy graniczni z Rzeszowa-Jasionki zaobserwowali nerwowo zachowującą się osobę. 46-letni obywatel RP pod osłoną nocy, wyjmował plastikowe worki z bagażnika auta. Mundurowi, wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili ich zawartości. Okazało się, że w workach znajdowało się 70 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Towar o szacunkowej wartości 50 tys. złotych został zabezpieczony. Rzeszowianinowi grozi grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE