Reklama

Udzielmy wsparcia sanockim seniorom. Projekt socjalny „Wsparcie Swego od Swojego”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomysł utworzenia projektu zrodził się z potrzeby serca, aby wesprzeć tych, którzy na co dzień nie mogą liczyć na pomoc ze strony Państwa. Chcemy zrobić coś dla ludzi, którzy nie proszą, a potrzebują i stworzyć we współpracy z portalem KORSO Sanockie oraz lokalnymi szkołami pomoc rzeczową. Akcja nosi nazwę „Wsparcie Swego od Swojego”.

Wybraliśmy grupę seniorów, która utrzymuje się z niskich emerytur, rent czy zasiłków z pomocy społecznej. My, pracownicy socjalni, którzy mamy stały kontakt z seniorami odwiedzając ich w miejscach zamieszkania, widzimy, w jak bardzo skrajnych warunkach żyją.


Nie są nam obce bieda i trudne warunki mieszkaniowe. Ci ludzie, najbardziej potrzebujący, z tak niskimi zasobami finansowymi nie mają możliwości w pełni zaspokoić swoich podstawowych potrzeb bytowych. Dlatego chcemy uzupełnić te braki, których zakup, np. żywności, środków czystości, odzieży – dla nas tak oczywisty – znacznie polepszy ich prawidłowe funkcjonowanie w środowisku domowym. Warto zaznaczyć, że również zakup żywności, czy też środków czystości i środków higienicznych jest w wielu domach ogromnym wsparciem.

 

Seniorzy, którym dedykujemy tę akcję, bez przerwy stają przed trudnym wyborem, którego my nie znamy, a mianowicie kupić chleb czy proszek do prania. Kupić leki czy ręcznik, bo ten stary już się podarł.

 

Chcemy tym projektem wzbudzić empatię wśród Sanoczan, pokazać im że nie trzeba dużo tak naprawdę, aby komuś pomóc. Osoby, do których jest skierowana ta akcja, potrzebują niewiele do szczęścia. Czasami jest to ciepły koc, nowe garnki czy też zakup krzesła lub poduszki. I właśnie dziś Ty możesz spełnić czyjeś małe marzenie, dla Ciebie tak niewiele warte, a dla innych marzenie po prostu nie do zrealizowania.

Do akcji z entuzjazmem włączyły się sanockie szkoły i ich uczniowie zbierają środki czystości oraz żywność dla seniorów. Gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję. Celem uzgodnienia przekazania darów prosimy o kontakt telefoniczny z naszą redakcją. 

W galerii publikujemy również indywidualne potrzeby wybranych podopiecznych sanockiego MOPS-u. Może macie w domu lub na strychu coś z tych rzeczy, a nie używacie i moglibyście je podarować potrzebującym?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy