Reklama

Uczniowie ZS 3 wzięli udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Uczniowie ZS 3 wzięli udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy 4TB z Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku wzięli udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach pilotażowego projektu ,,Widzę siebie w tym zawodzie. Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym”.

ZS nr 3 jest jedną z 21 szkół ponadpodstawowych w województwie podkarpackim, która zakwalifikowała się do udziału w projekcie. Dzisiejsze warsztaty poprzedziły zajęcia teoretyczne.

 

– Na wcześniejszych zajęciach rozmawialiśmy o rynku pracy, zawodach deficytowych i nadwyżkowych, ale również o kompetencjach i zawodach przyszłości. Dzisiaj uczniowie mają okazję porównać swoje wyobrażenia o różnych profesjach, udając się w wirtualną podróż po zakładach pracy. Oczywiście nasze narzędzie nie zastąpi praktyki u pracodawcy, ale ma zapoznać uczniów z tajnikami zawodów oraz zachęcić do korzystania z usług doradców zawodowych.

– mówi Monika Tęczar, doradca zawodowy WUP w Rzeszowie.

W ramach projektu powstało 45 filmów w rozszerzonej rzeczywistości z możliwością rozglądania się po odwiedzanym miejscu w trakcie krótkiej, wirtualnej podróży, podczas której można doświadczyć pracy specjalistów w ich codziennym otoczeniu.

Powstało też 7 specjalistycznych aplikacji ukazujących zawody w 100% wirtualnej przestrzeni, gdzie uczeń, dzięki specjalnym kontrolerom, będzie mógł samodzielnie wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy