Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku poznali zawód policjanta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku odwiedzili miejscową jednostkę Policji. W podczas wizyty w komendzie młodzież zapoznała się ze specyfiką zawodu policjanta. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach autorskiego projektu szkoły z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pod nazwą „Za mundurem wszyscy sznurem”.

Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, odwiedzili miejscową jednostkę  Policji. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach autorskiego projektu szkoły z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pod nazwą „Za mundurem wszyscy sznurem”. Głównym celem programu jest poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania służb mundurowych, uwrażliwianie uczniów  w zakresie niesienia pomocy innym osobom oraz ukierunkowanie ósmoklasistów w wyborze przyszłego zawodu.

 

W trakcie zajęć funkcjonariuszki zajmujące się profilaktyką społeczną  opowiedziały  młodzieży o służbie w Policji, jej ważnej roli oraz  zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Omówiły jakie zadania mają funkcjonariusze poszczególnych wydziałów. Zaprezentowały rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służb.

Podczas wizyty uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali informacji przekazanych przez  technika kryminalistyki, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył im swoją prace. Funkcjonariusz opowiedział o tym, jakie ślady ujawniają policyjni technicy na miejscu przestępstwa oraz jakich przyrządów do tego używają.

 

W trakcie spotkania funkcjonariusze odpowiadali także na wiele pytań dotyczących służby w Policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy