reklama

Uczelnia Państwowa w Sanoku otrzymuje miliony na stypendia dla studentów kierunków medycznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Exposed Studio

Uczelnia Państwowa w Sanoku otrzymuje miliony na stypendia dla studentów kierunków medycznych - Zdjęcie główne

Centrum Symulacji Medycznej | foto Exposed Studio

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościUczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku nie zwalnia tempa w zdobywaniu zewnętrznych środków na rozwój. Najnowszym sukcesem uczelni jest pozyskanie blisko 3,2 miliona złotych na wsparcie studentów kierunków medycznych. Dzięki tym funduszom aż 79 studentów, którzy rozpoczęli edukację na kierunkach pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne w roku akademickim 2022/2023, otrzyma stypendia w wysokości 1500 zł miesięcznie przez okres 27 miesięcy.
reklama

Pieniądze na ten cel pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), a konkretnie z komponentu D: „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Projekt, w ramach którego przyznano środki, nosi tytuł „Objęcie wsparciem ze środków Planu rozwojowego, Przedsięwzięcia w postaci stypendiów dla studentów kierunku pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne. Edycja 1, rok akademicki 2022/2023” i będzie realizowany do końca września 2025 roku.

Stypendia będą wypłacane studentom za okres od 2022 roku w trzech transzach: pierwsza w IV kwartale 2024 roku, a kolejne dwie w I i II kwartale 2025 roku. To wsparcie ma na celu nie tylko odciążenie finansowe studentów, ale także motywowanie ich do zdobywania dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, co ma kluczowe znaczenie w kształceniu przyszłych specjalistów medycznych.

reklama

Rektor Uczelni Państwowej w Sanoku, dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski, prof. UP, podkreśla, że od początku istnienia uczelni kluczowym elementem jej działalności jest aktywne pozyskiwanie zewnętrznych środków.

W ciągu 23 lat swojego funkcjonowania Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku sięga po środki zewnętrzne nie tylko na inwestycje związane z przebudową i termomodernizacją bazy dydaktycznej, czy wsparcie innowacyjnych badań naukowych i podniesienie jakości kształcenia, ale także na wsparcie studentów dające im możliwość nabywania dodatkowych kwalifikacji i kompetencji

- mówi rektor Kaczmarski.

reklama

Dzięki tej inicjatywie Uczelnia Państwowa w Sanoku umacnia swoją pozycję jako kluczowego ośrodka kształcenia medycznego w regionie, jednocześnie przyczyniając się do podniesienia jakości opieki zdrowotnej w kraju. To kolejny krok w rozwoju uczelni, który pozytywnie wpłynie na lokalną społeczność i gospodarkę regionu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo