Reklama

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej

Opublikowano:
Autor:

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z organizowaną w Polsce Konferencją Klimatyczną COP 24 UNFCCC, w okresie od 22 listopada do 16 grudnia 2018 roku zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna osób przekraczających granicę Polski z krajami strefy Schengen.

Weszło w życie Rozporządzenie Ministra SWiA z 18 października 2018 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych, stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Celem przywrócenia kontroli (od 22 listopada do 16 grudnia 2018 r.), jest zapewnienia bezpieczeństwa i niezakłóconego przebiegu Konferencji Klimatycznej, która odbędzie się w Katowicach.

Na Podkarpaciu, przywrócenie kontroli granicznej będzie miało miejsce na wytypowanych, dawnych przejściach granicznych z Republiką Słowacką oraz na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Tymczasowa kontrola prowadzona będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale oraz tzw. schengenbusy tj. specjalistyczne pojazdy z dostępem m.in. do baz danych.

Kontrola prowadzona będzie wyrywkowo w oparciu o analizę ryzyka.

W tym okresie, podróżni, którzy będą przekraczać granicę Polski, muszą posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo - np. dowód osobisty lub paszport. Z kolei obywatele państw trzecich, tak jak dotychczas, muszą mieć przy sobie dokumenty uprawniające do przekraczania granicy (paszport) oraz potwierdzające prawo pobytu, np. wizy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE