Reklama

Tygodnikowy twór

Opublikowano:
Autor:

Tygodnikowy twór - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gazeta samorządowa wydawana na terenie powiatu sanockiego boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Od dłuższego czasu przynosi straty. Radny Ryszard Bętkowski zastanawia się, po co utrzymywać coś, do czego trzeba dokładać.

Jednym z tematów omawianych na ostatniej sesji rady miasta była sytuacja finansowa Biblioteki Publicznej w Sanoku, która zwróciła się do Tadeusza Pióro, burmistrza Sanoka o zwiększenie dotacji o 75 tys. złotych.

– Biblioteka od ostatnich trzech kwartałów wykazuje straty – mówił na sesji Bogdan Florek, skarbnik miasta – Burmistrz zgodził się jednak na dotację w wysokości 50 tys. złotych.

Okazało się, że straty w kwocie około 120 tys. złotych generuje głównie działalność gazety samorządowej podlegającej placówce.  Na sali zawrzało, a sprawą zainteresował się radny Ryszard Bętkowski.

– Należałoby się w końcu zastanowić – mówił z powagą. – Po co nam gazeta samorządowa,  do której trzeba ciągle dopłacać. Nie chce nikogo tutaj obrażać, ale tygodnik to tylko chluba dla wszystkich burmistrzów. Zaoszczędzone na niej pieniądze można byłoby zainwestować w wiele pożyteczniejszych rzeczy, na przykład drogi.

Zaznaczył także, że miasto zleca publikowanie ogłoszeń i komunikatów w tygodniku odpłatnie.

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE