Reklama

Twórcza Wola - ludzie kultury chcą działań i rozwijać ofertę turystyczą

Opublikowano:
Autor:

Twórcza Wola - ludzie kultury chcą działań i rozwijać ofertę turystyczą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej zorganizował imprezę promocyjną, której celem był wzrost integracji i przedsiębiorczości mieszkańców wsi oraz wypracowanie wspólnej oferty turystycznej.

Istotnym elementem działań jest również podjęcie inicjatywy założenia w Woli Sękowej Koła Gospodyń Wiejskich bądź innej organizacji, która mogłaby podjąć działania w zakresie ekonomii społecznej.

W trakcie imprezy promocyjnej zaprezentowali się artyści i rękodzielnicy zamieszkujący wioskę, m. in.: Piotr Woroniec, Ewelina Matusiak-Wyderka, Katarzyna Ziomek, Monika Miranda Nowakowska, Marian Czapla. Miała też miejsce prezentacja gospodarstw agroturystycznych, ciekawych miejsc oraz lokalnych produktów.

Uczestnicy otrzymali katalog z pięknymi zdjęciami z Woli Sękowej oraz opisem oferty turystyczno-edukacyjnej, na którą w dużej mierze składają  się działania Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Wśród gości były między innymi osoby z Holandii i Norwegii, które zamierzają przyjeżdżać do Woli Sękowej co najmniej raz w miesiącu przez najbliższe dwa lata, aby pobierać nauki od mistrzów rzemiosła.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem pejzażu, miejscowego klimat, zapachu podkarpackiego miodu i gościnności gospodarzy lokalnych agroturystyk - przyznają zgodnie.

Inicjatywa "Twórcza Wola – Rozwój działań w obszarze ekonomii społecznej na terenie miejscowości Wola Sękowa" dofinansowana jest ze środków projektu Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

ST

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE